Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / media / topky.sk:Aktivisti žiadajú vytvoriť petržalský Central park a redukovať cesty
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

topky.sk:Aktivisti žiadajú vytvoriť petržalský Central park a redukovať cesty

Autor: media Posledná zmena 05. 07. 2013 15:47
[2013-07-03] BRATISLAVA - Pri Chorvátskom ramene vytvoriť súvislý zelený severojužný pás, takzvaný petržalský Central park, bez kolízie s motorovou dopravou viesť v mestskej časti cyklotrasy či zredukovať cestné komunikácie - aj takéto požiadavky má päť bratislavských občianskych združení.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke:

http://www.topky.sk/cl/10/1353615/Aktivisti-ziadaju-vytvorit-petrzalsky-Central-park-a-redukovat-cesty

Ich zástupcovia dnes výzvu so šiestimi bodmi plánujú odovzdať primátorovi Milanovi Ftáčnikovi (nezávislý s podporou Smeru-SD) na verejnej diskusii o druhej etape nosného dopravného systému, ktorá sa koná v Primaciálnom paláci.

Dosiaľ združenia vystupovali s pripomienkami samostatne. "Povedali sme si, že by bolo dobré, ak by sa občiansky sektor zjednotil a dal na papier také pripomienky k druhej etape električky do Petržalky, ktoré by boli pre všetkých zrozumiteľné a kde by sme našli najväčší prienik svojich názorov," povedala na dnešnom brífingu Iveta Plšeková z Petržalského okrášľovacieho spolu.

Za posledné dva týždne preto združenia vytvorili výzvu so šiestimi požiadavkami, ktoré označili za "Písmo sväté petržalské". Okrem už spomínaných požiadaviek tiež chcú, aby bola v mieste križovania trate nosného dopravného systému a existujúcej železničnej trate ponechaná rezerva na budúce vybudovanie prestupného uzla integrovanej dopravy a aby bol tento uzol zahrnutý do pripravovanej dokumentácie. Jestvujúci násyp popri bývalom štadióne Artmedia by mal byť podľa aktivistov využitý namiesto budovania estakády.

"Žiadame, aby kompetentné orgány pri spracovaní dokumentácie rešpektovali závery posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA v zmysle tejto výzvy," píšu ďalej vo výzve. V úseku Romanova ulica - Kutlíkova/Pajštúnska ulica chcú tiež úplne vypustiť plánovanú cestnú komunikáciu.

Body žiadajú aktivisti zapracovať do architektonicko-urbanistickej štúdie na druhú etapu nosného dopravného systému, do pripravovaného dopravného generelu Bratislavy aj pripravovaných tretích zmien a doplnkov územného plánu.

Výzvu spracovali zástupcovia občianskych združení Cyklokoalícia, Lepšia doprava, Petržalský okrášľovací spolok, združenie Za efektívnu a ekologickú dopravu, Petržalský Central park a zástupca vlastníkov bytov na Rovniankovej ulici.

24.6.2013

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Január 2022 »
Január
PoUtStŠtPiaSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1351 signatures so far

Latest signatures

  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
  • Merziuzi fxXNbkfagGX, New York,
  • Mária Gazáreková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

741 signatures so far

Latest signatures

  • Marek Nehyba, Šustekova 51
  • Peter Jurenka, Ľubovnianska 16
  • Zuzana Medíková, Pažitná 1400/2
  • Ludovit Bohm, Jasovská 5
  • Martina Helbichova, Topoľčianska, 12
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'