Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / media / Petržalské noviny | Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Petržalské noviny | Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?

Autor: media Posledná zmena 12. 05. 2013 21:18
[2013-05-03] Piskot, krik, nadávky či skákanie do reči – aj tak vyzerala prezentácia druhej etapy nosného dopravného systému, ktorú zorganizoval predposledný aprílový pondelok večer po viacerých presunutých termínoch primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.
Petržalské noviny | Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?

Foto Lucia Drevická

Svoje postoje na ňom prezentovali za hlavné mesto aj hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser a hlavná architektka Ingrid Konrad. Kým prvého menovaného, ktorý svoju prezentáciu postavil na číslach, prítomní vypískali, prezentácii hlavnej architektky, založenej na obrázkoch a fotkách, tlieskali. Okrem týchto dvoch pohľadov odzneli od prítomných obyvateľov a zástupcov rôznych občianskych združení v podstate len negatívne názory na projekt zjednodušene pomenovaný električka. Najväčším bodom sporu je pritom štvorprúdová cesta, ktorá má električku lemovať. Podľa obyvateľov je zbytočná a chcú o nej rozhodnúť v referende, podľa hlavného dopravného inžiniera mesta by plánovaná cesta vedúca popri električkovej trati mala odbremeniť preťažené komunikácie v Petržalke od hluku a emisií a odkloniť z nich tranzitnú dopravu. Podľa primátora referendum nie je cesta, ako zistiť verejnú mienku, ale o tom, či pri Chorvátskom ramene povedie štvorprúdová cesta, rozhodnuté ešte nie je.

Primátor Ftáčnik ďalej pripomenul, že električková trať i cesta sú v územnom pláne od roku 2007, čo zohľadňuje aj dokumentácia na druhú etapu vybudovania koľajovej trate z Bosákovej na Janíkov dvor. Zároveň však prisľúbil, že mesto dá spracovať urbanisticko-architektonickú súťaž, ktorá by do konca tohto roka mala ukázať, ako by mal priestor okolo Chorvátskeho ramena vyzerať, čím sa však príprava druhej etapy natiahne približne o deväť mesiacov.

Aj po prezentácii, ktorú mesto dvakrát presunulo, ostáva okolo celého projektu množstvo otvorených otázok. Preto sme o stanovisko požiadali primátora Bratislavy Milana Ftáčnika. Ten je však na dovolenke, a tak nám stanovisko poslal riaditeľ jeho kancelárie Ľubomír Andrássy.

 

Čítajte viac na:

http://www.petrzalskenoviny.sk/samosprava/05/2013/referendum-studia-cesta-alebo/

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Jún 2018 »
Jún
PoUtStŠtPiaSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1324 signatures so far

Latest signatures

  • Juraj Jamrich, Bratislava,
  • Valéria Jamrichová, Bratislava,
  • Petra Cepková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke