Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / media / Petržalské noviny | Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Petržalské noviny | Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?

Autor: media Posledná zmena 12. 05. 2013 21:18
[2013-05-03] Piskot, krik, nadávky či skákanie do reči – aj tak vyzerala prezentácia druhej etapy nosného dopravného systému, ktorú zorganizoval predposledný aprílový pondelok večer po viacerých presunutých termínoch primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.
Petržalské noviny | Referendum? Štúdia? Cesta? Alebo…?

Foto Lucia Drevická

Svoje postoje na ňom prezentovali za hlavné mesto aj hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser a hlavná architektka Ingrid Konrad. Kým prvého menovaného, ktorý svoju prezentáciu postavil na číslach, prítomní vypískali, prezentácii hlavnej architektky, založenej na obrázkoch a fotkách, tlieskali. Okrem týchto dvoch pohľadov odzneli od prítomných obyvateľov a zástupcov rôznych občianskych združení v podstate len negatívne názory na projekt zjednodušene pomenovaný električka. Najväčším bodom sporu je pritom štvorprúdová cesta, ktorá má električku lemovať. Podľa obyvateľov je zbytočná a chcú o nej rozhodnúť v referende, podľa hlavného dopravného inžiniera mesta by plánovaná cesta vedúca popri električkovej trati mala odbremeniť preťažené komunikácie v Petržalke od hluku a emisií a odkloniť z nich tranzitnú dopravu. Podľa primátora referendum nie je cesta, ako zistiť verejnú mienku, ale o tom, či pri Chorvátskom ramene povedie štvorprúdová cesta, rozhodnuté ešte nie je.

Primátor Ftáčnik ďalej pripomenul, že električková trať i cesta sú v územnom pláne od roku 2007, čo zohľadňuje aj dokumentácia na druhú etapu vybudovania koľajovej trate z Bosákovej na Janíkov dvor. Zároveň však prisľúbil, že mesto dá spracovať urbanisticko-architektonickú súťaž, ktorá by do konca tohto roka mala ukázať, ako by mal priestor okolo Chorvátskeho ramena vyzerať, čím sa však príprava druhej etapy natiahne približne o deväť mesiacov.

Aj po prezentácii, ktorú mesto dvakrát presunulo, ostáva okolo celého projektu množstvo otvorených otázok. Preto sme o stanovisko požiadali primátora Bratislavy Milana Ftáčnika. Ten je však na dovolenke, a tak nám stanovisko poslal riaditeľ jeho kancelárie Ľubomír Andrássy.

 

Čítajte viac na:

http://www.petrzalskenoviny.sk/samosprava/05/2013/referendum-studia-cesta-alebo/

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'