Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / media / rovniankova14.sk | Zámer mesta na území: mýty a pravda
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

rovniankova14.sk | Zámer mesta na území: mýty a pravda

Autor: media Posledná zmena 05. 07. 2013 15:47

Magistrát mesta Bratislava ústami svojich predstaviteľov však prezentuje iný zámer v území, než požadujú občania, obyvatelia a vlastníci bytov v danej lokalite. Územie navrhujú zastavať, ba čo viac, už ponúkajú územie na medzinárodnom veľtrhu v Cannes.

>> Zámer mesta prezentovaný na veľtrhu MIPIM 2007 v Cannes 1/2 (*.pdf - 576 kB)

>> Zámer mesta prezentovaný na veľtrhu MIPIM 2007 v Cannes 2/2 (*.pdf - 512 kB)

>> Oficiálna stránka Bratislavy k veľtrhu MIPIM 2007

 

>> Urbanistická štúdia: Chorvátske rameno - Zrkadlový háj

 

Vyjadrenia predstaviteľov mesta sa snažia podsunúť mystifikáciu, že ide o buď-alebo. Hlavný architekt prof. Šlachta sa dokonca vyjadril, že tu má byť jedno z hniezd pre mrakodrapy. To však nie je pravda: my sa nebránime stavbe električky, pokiaľ, obrazne povedané, pôjde Central parkom a nie Manhattanom. A že to tak ide, dokazujú aj zábery z Prahy.

Inšpirácia z Prahy 1Inšpirácia z Prahy 2 Inšpirácia z Prahy 3

Vyjadrenie viceprimátora Korčeka (SME.sk)

Mrakodrapy rastú... - vyjadrenie prof. Šlachtu (pravda.sk)

 

 

Mesto až podozrivo veľmi tlačí na skorú realizáciu tzv. rýchloelektričky a to dokonca s vedomím, že ide o dočasný variant. Výskumný ústav dopravný sa však vyjadril, že dočasné riešenie je nevhodné a neopodstatnené - ako ekonomicky, tak dopravne i spoločensky. Znovu vyvstáva otázka motívu, tak často kladená kriminalistami: V čí prospech?

>> Stanovisko VÚD Žilina

 

Obyvatelia a vlastníci bytov sa však nebránia rozvoju mesta, práve naopak, ide im predovšetkým o rozvoj územia, v ktorom žijú. Naša spoločnosť je založená na ústavnom práve, ktoré definuje vlastnícke právo a zodpovednosť z toho plynúcu, už nežijeme v spoločnosti, kedy nám vševediaci štát určil, čo je pre nás dobré, len my sme si to neuvedomovali. Máme svoje ústavné práva: vlastnícke a na priaznivé životné prostredie. Nečakáme však pasívne, že niekto niečo za nás urobí. Naopak, pripravili sme komplexný návrh riešenia: električka sa bude budovať v spolupráci so ŽSR a to už v definitívnom variante a na území Petržalky v tzv. Plytkom tuneli. Povrch bude riešený ako členitý mestský park s prvkami drobnej architektúry a mestského mobiliáru s prepojením na pochôdzne terasy v celej svojej dĺžke. Terasy sa zrekonštruujú a vytvoria prirodzené Petržalské korzo na celej jej území, pričom sa vytvorí priesotr pre služby vo VOV a následne sa zlepší aj plnenie domových fondov, čo prospeje celkovému rozvoju územia a obyvateľov.

>> Stanovisko a návrhy vlastníkov na Rovniankovej 14


Električka verzus Mestský park?

Viceprimátor Korček sa vyjadril, že mestský park pri Chorvátskom ramene nebude, lebo tu bude električka. Ak si však pozrieme prospekty z veľtrhu nehnuteľností MIPIM 2007 v Cannes, kde sa ponúkajú parcely pre mohutnú výstavbu, a ak zoberieme do úvahy aj nedávny predaj pozemkov pre spoločnost Popper, o ktorom sa realitný odborníci vyjadrili, že je pre mesto nevýhodná a stráca na ňom aj 300 miliónov korún, možeme sa domýšľať, že dôvodom pre takéto tvrdenia je niečo celkom iné...

>> Zámer mesta prezentovaný na veľtrhu MIPIM 2007 v Cannes 1/2 (*.pdf - 576 kB)

>> Zámer mesta prezentovaný na veľtrhu MIPIM 2007 v Cannes 2/2 (*.pdf - 512 kB)

 

Pritom, ako dokumentujú zábery z Prahy, kde sa buduje metro vo veľmi podobnom území ako je Chorvátske rameno, je možné skĺbiť dopravnú stavbu vedenú v tzv. plytkom tunely a realizáciu mestského parku...

 

 

 

Nielen tzv. rýchloelektrička, ale i štvorprúdovka

Mesto plánuje realizovať výstavbu nielen tzv. rýchloelektričky, ale i štvorprúdovej cesty, o ktorej sa výskumný ústav Dopravný vyjadril, že nie je ekonomicky, dopravne i spoločensky neopodstatnená. Navyše, ak nebude končiť do premostenia Dunaja, aj tak nevyrieši kritické dopravné uzly Petržalky, ktorými sú práve premostenia Dunaja, naopak, kvôli tzv. rýchloelektričke sa plánuje zrušiť Starý most pre autá, spolu s cestným ťahom Vajanského nábrežím a Dostojevského radom, pričom doprava má byť presmerovaná cez už dnes preťažený Nový most, Einsteinovu a most Apollo. A to nehovoríme o vplyvoch zvýšenej emisnej a hlukovej záťaže na obyvateľstvo v súvislosti s už spomínanou štvorprúdovkou...

 

 

Predchádzajúca devastácia územia - Kaufland

Mesto a Petržalka už v minulosti dopustili devastáciu územia výstavbou nákupného centra a to napriek vôli obyvateľov a vlastníkov bytov v danej lokalite, ktorú vyjadrili aj petíciou a ktorú podporilo 1155 obyvateľov dvoch ulíc: Rovniankovej a Markovej, ktorých sa to dotýkalo.

 

Prejdite myšou cez obrázok a uvidíte rozdiel...

 

Čítajtie viac na:

http://archiv.rovniankova14.sk/kanal10.html

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'