Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Krátka správa o odovzdávaní petície: "Chceme pri Chorvátskom ramene mestský park a cyklotrasy - nie štvorprúdovú cestu.
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Krátka správa o odovzdávaní petície: "Chceme pri Chorvátskom ramene mestský park a cyklotrasy - nie štvorprúdovú cestu.

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 30. 06. 2013 23:02
Dňa 24. júna 2013 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca sme odovzdali petíciu na verejnej prezentácii hlavného mesta k príprave podmienok urbanisticko-architektonickej súťaže na riešenie územia pri Chorvátskom ramene, na ktorom sa zúčastnil primátor Milan Ftáčnik, hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser a architektka mesta Ingrid Konrád.

Dôvodom predčasného odovzdania petície bol fakt, že sa začalo pracovať na podmienkach súťaže, ale doteraz si ani starosta Petržalky, ani primátor hlavného mesta neoverili skutočný názor Petržalčanov na využitie tohto územia. Zástupcovia petície sa preto rozhodli odovzdať doteraz vyzbieranú časť petície, ktorá má doteraz cca 15 000 signatárov, ( 6139  podpisov v papierovej verzii a 9040 elektronických podpisov.)

Primátor pri prevzatí petície verejne prisľúbil, že 4-prúdová cesta nebude v podmienkach súťaže. Zároveň Vás informujeme, že sme požiadavky petície písomne zaslali na magistrát a participáciu verejnosti sme dali aj do podmienok súťaže.

Pokračujeme v zbere podpisov. Cieľom petície je dosiahnuť najmenej 7635 papierových podpisov, čo je počet hlasov, ktorým bol zvolený starosta Bajan. Petržalský starosta totiž dodnes nepodporil Petržalčanov v ich požiadavke vybudovať v rekreačnej zóne pri Chorvátskom ramene mestský park a cyklotrasy, a nie cestu pre autá. Zároveň ho zúčastnení občania kritizovali, že sa vyhýba účasti na diskusii o štvorprúdovej ceste a na verejných prezentáciách týkajúcich sa takmer 4 kilometrového úseku Petržalky.

viac na: https://www.facebook.com/4prudy?fref=ts

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'