Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Otázky na primátora, na ktoré sme zatiaľ nedostali odpoveď
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Otázky na primátora, na ktoré sme zatiaľ nedostali odpoveď

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 23. 09. 2009 22:37
Otvorený list inicitívy iniciatívy Za ekologickú a efektívnu dopravu (ZEED) primátorovi hl. mesta Bratislavy pánovi Andrejovi Ďurkovskému

 

                                                           Vážený pán

                                                           Andrej Ďurkovský                                                                                                                         primátor Hl. mesta Slovenskej republiky Bratislavy

                                                           Primaciálne nám. 1

                                                           814 99 Bratislava

 

 

 

 

 

 

 

 

Otvorený list inicitívy iniciatívy Za ekologickú a efektívnu dopravu (ZEED)

primátorovi hl. mesta Bratislavy pánovi Andrejovi Ďurkovskému

 

 

členovia iniciatívy Za ekologickú a efektívnu dopravu (ZEED) s podporou viacerých občianskych iniciatív a občianskych združení sú presvedčení, že projekt električky do Petržalky, ktorý chce mesto realizovať, ohrozuje územie okolo Chorvátskeho ramena, je nesystémový, finančne neefektívny a netransparentne pripravovaný. Nerieši problém dopravy v Petržalke a v Bratislave a navyše ohrozuje vybudovanie skutočného Nosného systému verejnej hromadnej dopravy, ktorý má byť založený na využití jestvujúcich železničných tratí a zabezpečil by nielen vnútromestskú, ale aj rýchlostnú medzimestskú dopravu v regióne.

 

V prvom rade nás vážne znepokojuje netransparentný postup mesta pri príprave realizácie prvej etapy električky zo Starého Mesta do Petržalky z verejných financií v sume vyše 66 mil. € (takmer 2 mld. korún). Preto v záujme informovania verejnosti Vás žiadame o odpovede na nasledujúce otázky, ktoré považujeme za závažné:

 

1.         Odkiaľ ste získali informácie o cene opravy Starého mosta, keď prieskum stavu mosta, na základe ktorého je možné túto stanoviť, sa začal robiť až po Vašich vyjadreniach?

2.         Na aké dlhé obdobie sa most opravuje a akú predstavu máte o ďalšom osude Starého mosta potom, keď sa most opäť dostane do zlého technického stavu?

3.         Čo bude s prevádzkou električky a hromadnou dopravou medzi Starým Mestom a Petržalkou, ak nosná konštrukcia Starého mosta sa bude musieť vymeniť (aj v dôsledku účinkov koľajovej dopravy, ktorá po ňom nepremáva vyše 45 rokov)?

4.         Prečo ste začali s projektom električky bez toho, aby bolo známe, či vôbec a ako bude pokračovať a bez toho, aby bolo urobené seriózne odborné posúdenie jednotlivých variantov vedenia koľajovej dopravy v Petržalke, keď Technicko-ekonomická štúdia Dopravoprojektu o jednotlivých variantoch bude známa najskôr o niekoľko dní, alebo v najbližších v týchto dňoch?

5.         Prečo ste začali s projektom električky bez toho, aby bolo jasné financovanie celého projektu – koľko bude celý stáť a odkiaľ získa mesto zdroje na pokračovanie po „prvej etape“?

6.         Prečo pri tak dôležitom zásahu do urbanizmu a života Petržalky neakceptujete dlhodobo prezentovaný záujem Petržalčanov na zachovanie zelene pri Chorvátskom ramene, keď to boli aj jasné závery z verejných zhromaždení, ktoré k uvedenému problému mesto zorganizovalo?

7.         Prečo presadzujete dopravné riešenia na 1000 mm rozchode a nie na 1435 mm, keď mesto dlhodobo pripravuje prechod električkových tratí práve na 1435 mm rozchod.

8.         Prečo tak závažné a dlhodobé zásahy, ktoré ovplyvnia mesto na desiatky rokov, nie sú predmetom otvorenej diskusie s odbornou i laickou verejnosťou?

9.         Kedy zverejníte všetky dostupné informácie a dokumenty k tomuto investičnému zámeru na internete?

 

 

 

 

 

Ďakujeme za odpovede

 

 

 

 

S pozdravom za ZEED

Ing. Vladimír Dulla, vedúci pracovnej skupiny ZEED

kontakt: 0904 875 121 , zeed@otvorene.sk

 

Mgr. Martin Kugla, Fair analyses, kontakt: 0905 244989,

 

Ing.arch. Mgr.art. Elena Pätoprsta  OKO- občianske združenia Petržalky a Bratislavy kontakt:  0905 537102

 

Ing. Katarina Šimončičová   MV SZOPK, kontakt: 0902112417

 

 

 

 

 

 

« Máj 2018 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1324 signatures so far

Latest signatures

  • Juraj Jamrich, Bratislava,
  • Valéria Jamrichová, Bratislava,
  • Petra Cepková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke