Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Otázky na primátora, na ktoré sme zatiaľ nedostali odpoveď
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Otázky na primátora, na ktoré sme zatiaľ nedostali odpoveď

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 23. 09. 2009 22:37
Otvorený list inicitívy iniciatívy Za ekologickú a efektívnu dopravu (ZEED) primátorovi hl. mesta Bratislavy pánovi Andrejovi Ďurkovskému

 

                                                           Vážený pán

                                                           Andrej Ďurkovský                                                                                                                         primátor Hl. mesta Slovenskej republiky Bratislavy

                                                           Primaciálne nám. 1

                                                           814 99 Bratislava

 

 

 

 

 

 

 

 

Otvorený list inicitívy iniciatívy Za ekologickú a efektívnu dopravu (ZEED)

primátorovi hl. mesta Bratislavy pánovi Andrejovi Ďurkovskému

 

 

členovia iniciatívy Za ekologickú a efektívnu dopravu (ZEED) s podporou viacerých občianskych iniciatív a občianskych združení sú presvedčení, že projekt električky do Petržalky, ktorý chce mesto realizovať, ohrozuje územie okolo Chorvátskeho ramena, je nesystémový, finančne neefektívny a netransparentne pripravovaný. Nerieši problém dopravy v Petržalke a v Bratislave a navyše ohrozuje vybudovanie skutočného Nosného systému verejnej hromadnej dopravy, ktorý má byť založený na využití jestvujúcich železničných tratí a zabezpečil by nielen vnútromestskú, ale aj rýchlostnú medzimestskú dopravu v regióne.

 

V prvom rade nás vážne znepokojuje netransparentný postup mesta pri príprave realizácie prvej etapy električky zo Starého Mesta do Petržalky z verejných financií v sume vyše 66 mil. € (takmer 2 mld. korún). Preto v záujme informovania verejnosti Vás žiadame o odpovede na nasledujúce otázky, ktoré považujeme za závažné:

 

1.         Odkiaľ ste získali informácie o cene opravy Starého mosta, keď prieskum stavu mosta, na základe ktorého je možné túto stanoviť, sa začal robiť až po Vašich vyjadreniach?

2.         Na aké dlhé obdobie sa most opravuje a akú predstavu máte o ďalšom osude Starého mosta potom, keď sa most opäť dostane do zlého technického stavu?

3.         Čo bude s prevádzkou električky a hromadnou dopravou medzi Starým Mestom a Petržalkou, ak nosná konštrukcia Starého mosta sa bude musieť vymeniť (aj v dôsledku účinkov koľajovej dopravy, ktorá po ňom nepremáva vyše 45 rokov)?

4.         Prečo ste začali s projektom električky bez toho, aby bolo známe, či vôbec a ako bude pokračovať a bez toho, aby bolo urobené seriózne odborné posúdenie jednotlivých variantov vedenia koľajovej dopravy v Petržalke, keď Technicko-ekonomická štúdia Dopravoprojektu o jednotlivých variantoch bude známa najskôr o niekoľko dní, alebo v najbližších v týchto dňoch?

5.         Prečo ste začali s projektom električky bez toho, aby bolo jasné financovanie celého projektu – koľko bude celý stáť a odkiaľ získa mesto zdroje na pokračovanie po „prvej etape“?

6.         Prečo pri tak dôležitom zásahu do urbanizmu a života Petržalky neakceptujete dlhodobo prezentovaný záujem Petržalčanov na zachovanie zelene pri Chorvátskom ramene, keď to boli aj jasné závery z verejných zhromaždení, ktoré k uvedenému problému mesto zorganizovalo?

7.         Prečo presadzujete dopravné riešenia na 1000 mm rozchode a nie na 1435 mm, keď mesto dlhodobo pripravuje prechod električkových tratí práve na 1435 mm rozchod.

8.         Prečo tak závažné a dlhodobé zásahy, ktoré ovplyvnia mesto na desiatky rokov, nie sú predmetom otvorenej diskusie s odbornou i laickou verejnosťou?

9.         Kedy zverejníte všetky dostupné informácie a dokumenty k tomuto investičnému zámeru na internete?

 

 

 

 

 

Ďakujeme za odpovede

 

 

 

 

S pozdravom za ZEED

Ing. Vladimír Dulla, vedúci pracovnej skupiny ZEED

kontakt: 0904 875 121 , zeed@otvorene.sk

 

Mgr. Martin Kugla, Fair analyses, kontakt: 0905 244989,

 

Ing.arch. Mgr.art. Elena Pätoprsta  OKO- občianske združenia Petržalky a Bratislavy kontakt:  0905 537102

 

Ing. Katarina Šimončičová   MV SZOPK, kontakt: 0902112417

 

 

 

 

 

 

« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'