Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Petičný výbor požiadal mesto o garanciu proti špekuláciám s pozemkami pri Chorvátskom ramene.
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Petičný výbor požiadal mesto o garanciu proti špekuláciám s pozemkami pri Chorvátskom ramene.

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 26. 06. 2014 01:04
Bratislavčania majú dlhodobé negatívne skúsenosti z káuz, ktoré vznikli predajmi mestských pozemkov, kedy po zmene vlastníckych práv už nebolo v silách verejnosti ovplyvniť tvorbu verejných priestorov, výšku a vzhľad stavieb, či negatívne dopady na životné prostredie.

Členovia výboru petície Chceme pri Chorvátskom ramene park a cyklotrasy, nie štvorprúdovú cestu, (15.139 občanov), poukazujú na problémy pri skládke zeminy v centre Petržalky, ale aj pri stavbe Domino, ktoré vznikli v dôsledku nepremysleného predaja, alebo zámeny pozemkov.

Územie okolo Chorvátskeho ramena ešte dlho nebude legislatívne chránené pred neregulovanou zástavbou, preto sa členovia petičného výboru dohodli, že požiadajú hlavné mesto a poslancov mesta Bratislava, aby obyvateľom Petržalky garantovali, že nedopustia špekulácie s pozemkami
touto výzvou:

„Žiadame primátora hlavného mesta Bratislava aby nepredkladal na predaj, prenájom alebo výmenu pozemky v katastrálnom území MČ Petržalka, ktoré sú vo vlastníctve hlavného mesta a boli vymedzené zadaním ideovej súťaže na Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka, (územie okolo Chorvátskeho ramena).
Súčasne žiadame, aby  nepredkladal na predaj, prenájom alebo výmenu pozemky v Petržalke, ktoré sú dlhodobo užívané ako verejné parkovisko alebo park.“

Opierame sa aj o uznesenie poslancov hlavného mesta č. 1251/2013 , ktorí podporili signatárov petície v ich požiadavke kvalitných verejných priestorov “bez budovania štvorprúdovej cesty okolo nej, a s výrazným zeleným pásom - mestským parkom  a cyklotrasami pozdĺž Chorvátskeho ramena.“ Požiadali sme preto viacerých poslancov a predsedov klubov, aby si osvojili výzvu primátorovi a petržalskej verejnosti garantovali svoj postoj proti špekuláciám s pozemkami.
Na našu výzvu reagoval námestník primátora Ján Budaj, ktorý výzvu sľúbil spracovať do uznesenia a predložiť na štvrtkovom zastupiteľstve, (26.6.2014).

 

Petičný výbor, ktorý vypracoval a podporil toto spoločné stanovisko:

Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá – za OZ Nádej pre Sad J. Kráľa, občan Petržalky
Mgr. Iva Brezinská
– za OZ Petržalské ihriská, občan Petržalky
JUDr. Alena Chudíková
– právnička, občan Petržalky
Ing. Pavel Šesták
– OZ za zeleň Petržalky, občan Petržalky
Ing. Katarína Šimončičová
– za MV SZOPK, občan Bratislavy
Mgr. art. Dominika Belanská
- architektka, obyvateľka Petržalky
Mgr. Dana Vitálošová - sociálna pracovníčka, občan Petržalky
RNDr. Jaromír Šíbl, PhD. – profesionálny ochranca prírody a ekológ, Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ), občan Bratislavy
Ing. Vladimír Dulla, stavbár a ekonóm, občan Bratislavy
Daniel Hevier, spisovateľ, občan Petržalky
Peter Hochschorner, tréner kanoistov, občan Petržalky
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'