Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Petičný výbor požiadal mesto o garanciu proti špekuláciám s pozemkami pri Chorvátskom ramene.
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Petičný výbor požiadal mesto o garanciu proti špekuláciám s pozemkami pri Chorvátskom ramene.

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 26. 06. 2014 01:04
Bratislavčania majú dlhodobé negatívne skúsenosti z káuz, ktoré vznikli predajmi mestských pozemkov, kedy po zmene vlastníckych práv už nebolo v silách verejnosti ovplyvniť tvorbu verejných priestorov, výšku a vzhľad stavieb, či negatívne dopady na životné prostredie.

Členovia výboru petície Chceme pri Chorvátskom ramene park a cyklotrasy, nie štvorprúdovú cestu, (15.139 občanov), poukazujú na problémy pri skládke zeminy v centre Petržalky, ale aj pri stavbe Domino, ktoré vznikli v dôsledku nepremysleného predaja, alebo zámeny pozemkov.

Územie okolo Chorvátskeho ramena ešte dlho nebude legislatívne chránené pred neregulovanou zástavbou, preto sa členovia petičného výboru dohodli, že požiadajú hlavné mesto a poslancov mesta Bratislava, aby obyvateľom Petržalky garantovali, že nedopustia špekulácie s pozemkami
touto výzvou:

„Žiadame primátora hlavného mesta Bratislava aby nepredkladal na predaj, prenájom alebo výmenu pozemky v katastrálnom území MČ Petržalka, ktoré sú vo vlastníctve hlavného mesta a boli vymedzené zadaním ideovej súťaže na Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka, (územie okolo Chorvátskeho ramena).
Súčasne žiadame, aby  nepredkladal na predaj, prenájom alebo výmenu pozemky v Petržalke, ktoré sú dlhodobo užívané ako verejné parkovisko alebo park.“

Opierame sa aj o uznesenie poslancov hlavného mesta č. 1251/2013 , ktorí podporili signatárov petície v ich požiadavke kvalitných verejných priestorov “bez budovania štvorprúdovej cesty okolo nej, a s výrazným zeleným pásom - mestským parkom  a cyklotrasami pozdĺž Chorvátskeho ramena.“ Požiadali sme preto viacerých poslancov a predsedov klubov, aby si osvojili výzvu primátorovi a petržalskej verejnosti garantovali svoj postoj proti špekuláciám s pozemkami.
Na našu výzvu reagoval námestník primátora Ján Budaj, ktorý výzvu sľúbil spracovať do uznesenia a predložiť na štvrtkovom zastupiteľstve, (26.6.2014).

 

Petičný výbor, ktorý vypracoval a podporil toto spoločné stanovisko:

Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá – za OZ Nádej pre Sad J. Kráľa, občan Petržalky
Mgr. Iva Brezinská
– za OZ Petržalské ihriská, občan Petržalky
JUDr. Alena Chudíková
– právnička, občan Petržalky
Ing. Pavel Šesták
– OZ za zeleň Petržalky, občan Petržalky
Ing. Katarína Šimončičová
– za MV SZOPK, občan Bratislavy
Mgr. art. Dominika Belanská
- architektka, obyvateľka Petržalky
Mgr. Dana Vitálošová - sociálna pracovníčka, občan Petržalky
RNDr. Jaromír Šíbl, PhD. – profesionálny ochranca prírody a ekológ, Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ), občan Bratislavy
Ing. Vladimír Dulla, stavbár a ekonóm, občan Bratislavy
Daniel Hevier, spisovateľ, občan Petržalky
Peter Hochschorner, tréner kanoistov, občan Petržalky
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Jún 2018 »
Jún
PoUtStŠtPiaSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1324 signatures so far

Latest signatures

  • Juraj Jamrich, Bratislava,
  • Valéria Jamrichová, Bratislava,
  • Petra Cepková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke