Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / PODPORTE PETÍCIU proti zámeru spaľovne nebezpečného odpadu v PETRŽALKE
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

PODPORTE PETÍCIU proti zámeru spaľovne nebezpečného odpadu v PETRŽALKE

Autor: Redakcia Posledná zmena 15. 02. 2015 17:53
zahrnuté do:
[2015-02-15] Prosíme Vás o podporu petície, v ktorej žiadame štátne orgány o rešpektovanie názoru signatárov petície, ktorí nesúhlasia s týmto zámerom a považujú ho nielen za zhoršenie životného prostredia, zvýšenie škodlivých emisií s dosahom na celé mesto, dopravné zaťaženie, znehodnotenie životného prostredia hlukom, prašnosťou, ale v prípade havárie aj za priame ohrozenie spodných vôd a bezpečnosti obyvateľov Petržalky.
PODPORTE PETÍCIU proti zámeru spaľovne nebezpečného odpadu  v PETRŽALKE

Kliknutím mapu zväčšíte.

Tu môžete podporiť petíciu proti spaľovni: 

http://petrzalka.otvorene.sk/peticie/spalovna

 

 

O čo vlastne ide:

Na tejto linke nájdete podrobnejšie údaje o zámere spaľovne odpadov, ktorá sa skrýva pod názvom „Výskumno-vývojové a prevádzkové centrum na zber, zhodnocovanie a zneškodňovanie odpadov VVP – SALE“ a plánuje svoju prevádzku v Petržalke na Kopčianskej ulici. http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/vyskumno-vyvojove-prevadzkove-centrum-na-zber-zhodnocovanie-zneskodnov

Podľa nášho názoru spustenie tejto prevádzky ohrozí životné prostredie  nielen v najväčšom slovenskom sídlisku,  ale ohrozí  životné prostredie aj centra hlavného mesta republiky.
Navrhovateľ komerčného zámeru  chce vybudovať centrum na zhodnocovanie a zneškodňovanie aj nebezpečných odpadov, spaľovanie odpadov s kapacitou 5ton/hodinu, kompostovanie s kapacitou 100ton/hodinu, drvenie a lisovanie  s kapacitou 40ton/hodinu spojenú so vznikom prašných emisií a celej škály spracovania odpadov rôznych druhov, vrátane nemocničného odpadu a orgánov tiel.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Február 2018 »
Február
PoUtStŠtPiaSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1317 signatures so far

Latest signatures

  • JimmiXzSq NhjtoNqjnYldjHJgsOX, New York,
  • Milan Krajčovič, Rovinka,
  • Ivan Pastucha, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke