Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Politik má verejnosť počúvať a nie manipulovať
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Politik má verejnosť počúvať a nie manipulovať

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 06. 05. 2013 18:19
Prinášame prvé výsledky ankety Petržalčanov k 4-prúdovej ceste pri Chorvátskom ramene

Táto anketa je jedným zo spôsobov, ako vysvetliť pánovi primátorovi, že je dôležité vždy, pred akoukoľvek väčšou verejnou investíciou, urobiť dôveryhodný prieskum verejnej mienky a následne korektnú architektonickú súťaž.
Verím, že pán primátor 22. apríla o 18,00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca na prezentácii projektu druhej časti Nosného dopravného systému v Petržalke zodpovie verejnosti aj na otázky:
1. Je magistrát ochotný urobiť v Petržalke dôveryhodný prieskum verejnej mienky ?
2. Je magistrát schopný získať financie z EÚ pre Petržalku iba na električku so 4-prúdovou komunikáciou, alebo dokáže nájsť peniaze aj na električku s cyklotrasami a veľkým lineárnym mestským parkom? (Na takýto projekt by mohol financie čerpať nielen z programov pre dopravu, ale aj programov EU na regeneráciu sídiel, adaptáciu na klimatické zmeny či ochranu životného prostredia.)
3. Je magistrát ochotný vyhlásiť korektnú architektonicko-urbanistickú súťaž na toto územie? (Teda nie súťaž na najlacnejšieho projektanta a najdrahšie riešenie - ako sa bohužiaľ stalo zvykom - ale súťaž návrhov odbornej verejnosti).

Z internetovej ankety, ktorú vyplnilo už 1 600 občanov, vieme, že takmer 85% respondentov si nepraje 4-prúdovú cestu a praje si na území vybudovanie mestského parku s cyklotrasami. Na základe ankety sme vytvorili petíciu s takouto požiadavkou. Aby sme predišli námietke, že „mlčiaca väčšina“ môže mať podstatne odlišný názor, ako ľudia vypĺňajúci anketu a podpisujúci petíciu, požadujeme v petícii od magistrátu aj nestranný prieskum verejnej mienky na relevantnej vzorke obyvateľstva Petržalky.

Signatármi a organizátormi petície sú také osobnosti Petržalky a Bratislavy ako spisovateľ Daniel Hevier, tréner olympionikov Peter Hochschorner, Mgr. Iva Brezinská z OZ Petržalské ihriská, JUDr. Alena Chudíková a ďalšie osobnosti a predstavitelia významných organizácií. Petíciu už v prvé dni podporilo viac ako 6 000 občanov. Podporiť ju môžete podpisom, ale aj svojou účasťou na verejnej prezentácii 2. etapy NDS. Uskutoční sa 22. apríla o 18.00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, za účasti primátora Milana Ftáčnika, hlavného dopravného inžiniera Tibora Schlossera a hlavnej architektky Bratislavy Ingrid Konrad.

Priebežné VÝSLEDKY ANKETY nájdete na tejto aktívnej linke.

« Júl 2018 »
Júl
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1324 signatures so far

Latest signatures

  • Juraj Jamrich, Bratislava,
  • Valéria Jamrichová, Bratislava,
  • Petra Cepková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke