Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Politik má verejnosť počúvať a nie manipulovať
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Politik má verejnosť počúvať a nie manipulovať

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 06. 05. 2013 18:19
Prinášame prvé výsledky ankety Petržalčanov k 4-prúdovej ceste pri Chorvátskom ramene

Táto anketa je jedným zo spôsobov, ako vysvetliť pánovi primátorovi, že je dôležité vždy, pred akoukoľvek väčšou verejnou investíciou, urobiť dôveryhodný prieskum verejnej mienky a následne korektnú architektonickú súťaž.
Verím, že pán primátor 22. apríla o 18,00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca na prezentácii projektu druhej časti Nosného dopravného systému v Petržalke zodpovie verejnosti aj na otázky:
1. Je magistrát ochotný urobiť v Petržalke dôveryhodný prieskum verejnej mienky ?
2. Je magistrát schopný získať financie z EÚ pre Petržalku iba na električku so 4-prúdovou komunikáciou, alebo dokáže nájsť peniaze aj na električku s cyklotrasami a veľkým lineárnym mestským parkom? (Na takýto projekt by mohol financie čerpať nielen z programov pre dopravu, ale aj programov EU na regeneráciu sídiel, adaptáciu na klimatické zmeny či ochranu životného prostredia.)
3. Je magistrát ochotný vyhlásiť korektnú architektonicko-urbanistickú súťaž na toto územie? (Teda nie súťaž na najlacnejšieho projektanta a najdrahšie riešenie - ako sa bohužiaľ stalo zvykom - ale súťaž návrhov odbornej verejnosti).

Z internetovej ankety, ktorú vyplnilo už 1 600 občanov, vieme, že takmer 85% respondentov si nepraje 4-prúdovú cestu a praje si na území vybudovanie mestského parku s cyklotrasami. Na základe ankety sme vytvorili petíciu s takouto požiadavkou. Aby sme predišli námietke, že „mlčiaca väčšina“ môže mať podstatne odlišný názor, ako ľudia vypĺňajúci anketu a podpisujúci petíciu, požadujeme v petícii od magistrátu aj nestranný prieskum verejnej mienky na relevantnej vzorke obyvateľstva Petržalky.

Signatármi a organizátormi petície sú také osobnosti Petržalky a Bratislavy ako spisovateľ Daniel Hevier, tréner olympionikov Peter Hochschorner, Mgr. Iva Brezinská z OZ Petržalské ihriská, JUDr. Alena Chudíková a ďalšie osobnosti a predstavitelia významných organizácií. Petíciu už v prvé dni podporilo viac ako 6 000 občanov. Podporiť ju môžete podpisom, ale aj svojou účasťou na verejnej prezentácii 2. etapy NDS. Uskutoční sa 22. apríla o 18.00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca, za účasti primátora Milana Ftáčnika, hlavného dopravného inžiniera Tibora Schlossera a hlavnej architektky Bratislavy Ingrid Konrad.

Priebežné VÝSLEDKY ANKETY nájdete na tejto aktívnej linke.

« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'