Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Občania požiadali primátora o stretnutie
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Občania požiadali primátora o stretnutie

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 01. 06. 2008 23:53
Tlačová správa. V Bratislave, dňa 1. 6. 2008./ V piatok poslalo OKO (odborná komisia občanov) primátorovi hl. mesta Bratislava Andrejovi Ďurkovskému žiadosť o prijatie jej zástupcov. Primátor hlavného mesta Bratislava dal dňa 12.5.2008 na verejnom prerokovaní Urbanistickej štúdie mestského lesoparku Draždiak verejný prísľub, v ktorom súhlasil s vytvorením odbornej pracovnej skupiny občanov, ktorá by sa mala podieľať na príprave UŠ. Pracovná skupina OKO (odborná komisia občanov) sa vytvorila 19.5.2008 zo zástupcov obyvateľov dotknutého územia, občianskych združení Petržalky a občianskych združení Bratislavy, ktorí sa zúčastnili verejného prerokovania UŠ Lesoparku Draždiak a aktívne sa chcú podieľať na ďalšom formovaní dotknutého územia.

Odborná komisia občanov (OKO) spustila v piatok petíciu „Za zachovanie voľnej prírody v lesoparku Draždiak“. Petícia je zverejnená na stránke www.petrzalka.otvorene.sk a od piatka ju podpísalo  300 občanov.

OKO chce primátora informovať o vzniku skupiny a pripomienkach občanov z Verejného prerokovania Urbanistickej štúdie Lesopark Draždiak, sformulovaných do 11 požiadaviek a piatkovom neformálnom konzultačnom stretnutí s autorským kolektívom UŠ Draždiak. Nezávislí odborníci OKO chcú primátorovi predstaviť aj návrhy na smerovanie ďalších prác pri tvorbe optimálneho riešenia, ktoré citlivo zohľadňuje súčasné hodnoty lesoparku ako už jestvujúceho rekreačného lesa.

OKO navrhuje magistrátu aktívnu spolupráca na príprave prijateľného tzv. „tretieho variantu“ využitia územia petržalského lesoparku, jeho širšieho okolia a monitorovanie realizácie zásahov do životného prostredia obyvateľov Petržalky. Skupina vznikla ako silná reakcia verejnosti na predloženú urbanistickú štúdiu, ktorá okrem iného predpokladala prepojenie jazier Malý a Veľký Draždiak kanálom, čo by si vyžiadalo vyrúbanie značnej časti  jestvujúceho rekreačného lesoparku. (viď obrázok v prílohe)

 
Ďalšie informacie :

Elena Pätoprstá 0905 537102

« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'