Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / STV | Výrub 2000 stromov pri Chorvátskom ramene
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

STV | Výrub 2000 stromov pri Chorvátskom ramene

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 12. 05. 2013 17:58
zahrnuté do: ,
[2013-03-28] Spoločnosť METRO a.s. požiadala 23. 01. 2013 o súhlas s výrubom stromov pri Chorvátskom ramene z dôvodu plánovanej stavby električky a štvorprúdovej cesty. Výrub je podľa odborníkov neprimerane veľký a rozsah výstavby zbytočný a môže ho znížiť len pripomienkovanie obyvateľov, ktorých sa to bezprostredne týka a neprajú si takýto veľký zásah do svojho životného prostredia. Viac...(Reportáž, anketa, petícia)

Na základe iniciatívy petržalských poslancov Zmeny zdola Eleny Pätoprstej, Ivany Brezinskej a Petra Hochschornera sa v Petržalských novinách a na tejto webovej stránke uskutočnila ANKETA "či si prajú Petržalčania na území vedľa Chorvátskeho ramena 4-prúdovú cestu". Na základe výsledkov tejto ankety (cca 85% účastníkov ankety požadovalo na území centrálny park s cyklotrasami), zorganizovali aktívni občania Petržalky a Bratislavy PETÍCIU, ktorú môžete podporiť na tejto stránke. Problém podrobne mapuje aj relácia REPORTÉRI , ktorú si môžete on line pozrieť na linke:

http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri?date=2013-03-28&id=52853&playerType=d

Veronika Pekarova
Veronika Pekarova says:
04. 04. 2013 13:52
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, či je možné vytlač petíciu v papierovej podobe a požiadať obyvateľov v blízkosti Chorvátskeho ramena, či by sa podpísali pod petíciu. Rada by som tak urobila, no neviem, akým spôsobm sa bude kontrolovať správnosť údajov (stačí ak mi dotyční predložia ich občiansky preukaz?) a či potrebujem k tomu povolenie. Veronika
Elena Pätoprstá
Elena Pätoprstá says:
05. 04. 2013 21:23
Peticia je dobrovolna obcianska podpora poziadaviek preto netreba kontrolovat obcianske preukazy. Je v zaujme signatarov do peticie napisat spravne udaje.
Tomáš Posluch
Tomáš Posluch says:
05. 04. 2013 19:00
Dobrý deň, kde by som mohol nájsť jasnú mapu toho, kade má ísť tá 4-prúdová cesta vzhľadom na súčasnú zástavbu? Ďakujem
Elena Pätoprstá
Elena Pätoprstá says:
05. 04. 2013 20:00
Mapu trasy vyrubu a cestu najdete v tomto članku na aktivnej linke "4-prudova cesta". Staci na to kliknut a mala by sa vam rozbalit MAPA.
jano
jano says:
06. 04. 2013 11:46
treba tento nezmysel zverejnit predsa tam zije desattisice ludi a deti, nato nemaju pravo, elektricka ma byt podzemou a ziadna dialnica.
Jožko
Jožko says:
08. 04. 2013 10:13
JA som za veď treba slovensko modernizovať tak nepochopím prečo chcete brániť modernizovaniu a budovaniu novej infraštruktúry ?
kika
kika says:
09. 04. 2013 09:24
pochopíte keď budeme ako v číne nosiť rúška na tvári. planéte trvalo 4 mld rokov kým sa na nej objavili stromy- my ich vieme rúbať v priebehu desaťročí až sviští
Jozef
Jozef says:
13. 04. 2013 19:20
ak to podporujete. Tyka sa Vas to priamo? Tento zasah je nepriatelny z pohladu kvality zivota ludi byvajucich v okoli.
Michal
Michal says:
09. 04. 2013 12:10
Ja by som navrhol že keď niekto niečo také chce, tak nech finančne odškodní všetkých ľudí ktorým to vyrastie rovno pod oknami a keď sa budú chcieť presťahovať tak byť predaju ledva za 1/3 ceny ... Tak pán dopravný inžinier s magistrátom a s developerom môžu zobrať úver a môžu odškodniť niekoľko tisíc obyvateľov potom keď to pôjde z ich súkroných peňazí asi zmenia svoj zámer.

Btw momentálne nemáme peniaze na opravu súčasných ciest ktoré využívame a sú deravé ako ementál, ale budeme stavať ďalšie za milióny aby sa niekto nabalil a to ešte v dnešnej dobe budeme vyrubavať minimálne 2000 stromov a ničiť chodníky a zelené plohy ktoré teraz existujú a ľudia sú radi že ich majú. A pán dopravný inžinier asi bol za detských čias iskrička alebo pionier keď sa tak drží niečoho čo bolo plánované 30 a viac rokov späť. A myslím čo sa Bratislava zbavila jedného veľkopodnikateľa p. Ďurkovského tak sa tu črtá ďalší. Keď tu stále počúvame ako máme pro Európsky orientovaní tak práve EÚ zastáva pohľad zachovávania a revitalizácie zelene.

Ja by som navrhol že 22.4.2013 by mohlo TESCO, CAREFURE, BILLA a ďalšie obchody urobiť akciu na paradajky a banány lebo tomu individu čo si hovorí dopravný inžinier je náš názor úplne ukradnutý ale zaujímavé je to že to pôjde aj z našich peňazí.
anton halovq
anton halovq says:
09. 04. 2013 13:48
Som zásadne proti výstavbe 4- prúdovej cesty srdcom Petržalky a v zásade aj proti výstavbe električkovej rýchlodráhy. Električka tu mala opodstatnenie v rokoch totality, ale nie teraz, ked cestná infraštruktúra Petržalky umožňuje bezproblémové cestovanie v rámci Petržalky resp. naprieč ľubovolným smerom. Problém dopravnej zápchy nie je aktuálny v Petržalke, ale vo všetkých, susediacich mestských častiach BA. Všetci moji kolegovia, bývajúci v rôznych lokalitách sa zhodli na tom, že Petržalka najmenej potrebuje takto radikálne riešiť cestnú infraštruktúru. Podľa odvysielanej relácie Slovenskej televízie hl. dopravný inžinier ako dôvod realizácie cesty argumentuje, že uvedená cesta bola zakreslená pred 30 rokmi a treba ju realizovať z dôvodu ľahšieho prístupu cestujúcich k zastávkam električky. Ako chce realizovať potrebné parkovacie miesta na zastávkach, keď už teraz je najvážnejší problém petržalčanov parkovanie pred svojimi domami. Bývam v tejto lokalite od samého začiatku a všetci moji kolegovia mi závidia túto lokalitu, pokoj, bez zbytočného smogu, v noci zaspávam pri koncerte žiab, kačíc a labutí z neďalekého Chorvátskeho ramena. Je tu prirodzená oddychová zóna, využívajúca množstvo ludí na oddych, šport, relaks po práci. Aj napriek ubezpečeniu o tento poklad by sme zaručene prišli.
Z vystúpenia hl. dopr. ing. ma napadá len jediný dôvod nutnosti realizácie tejto nezmyselnej stavby. Že je zainteresovaný na potrebe developerov dostať sa do tejto veľmi zaujímavej lokality širšieho centra Bratislavy, keď by po realizácii cesty by im už nič nebránilo rozbehnúť besnú výstavbu a zahustiť túto lokalitu podobne, ako sa im to podarilo na Dlhých dieloch. Vraj už bol odsúhlasený výrub cca 2 tisíc stromov v celej tejto lokalite. Naozaj si nezaslúžime trošku zelene okolo svojich domov? prečo závidíme ostatným hl. mestám parky, zeleň v centrách miest, ale u nám sa systematicky likviduje? Kto to odsúhlasil a aké boli jeho pohnútky? Nie je povinnosťou týchto úradníkov, platených z našich daní, vypočuť si najsôr hlas občanov. Veď 90% obyvateľov je proti výrubu, proti nezmyselnej autostráde. Naozaj máme svoj osud formálne v rukách len raz za štyri roky? Jeden známy novinár povedal, že Slovensko je totálne skorumpované od hora až dole. Toto všetko tomuto napovedá. Ľudia zobudťte sa, neskláňajte večne hlavy pred absurditou a skorumpovanosťou našich úradníkov. A developerom, ktorí zrejme toto všetko majú na svedomí odkazujem, nech sa im nepodarí predať ani len jeden jediný byt v prípadnej výstavbe, tak ako sa Vám nedarí predávať už postavené byty po celej BA.
Andrej Mišina
Andrej Mišina says:
25. 04. 2013 09:40
Plne súhlasím, osobne nepoznám nikoho z Petržalky, kto by potreboval električku a správa o 4-prúdovke ma prekvapila a dúfam, že k jej výstavbe nikdy nedôjde. Potrebujeme opraviť všetky cesty, vyriešiť problémy s parkovaním na území celej Petržalky a nie budovať električku, ktorú nikto nepotrebuje a cestu, ktorá je absolútne zbytočná. Osobne by som bol najradšej keby sa podarilo obnoviť funkciu starého mosta pre automobily a peších - autobusy tu chýbajú, električka nie. Prajem pokojný deň.
petrzalka
petrzalka says:
10. 04. 2013 00:17
Petrzalka je dosial naozaj zelena a ma to aj v mene. My Petrzalcania by sme sa mali postavit za nase uzemie, na ktorom zijeme. Vacsina uradnikov, ktori rozhoduju tu ani nezije. Keby niekto rozhodol bez nich, ze pred ich baraky jednoducho bude vybudovana stvorprudova cesta, a to este s financnou podporou EU, to by bolo zaujimave, co by sa dialo.
Nenechajte to len tak a dajte vediet co najviac ludom o peticii na tejto stranke, o verejnom stretnuti 22.4.2013 o 18.00 s primatorom v Zrkadlovej sieni Primac. palaca a o relacii Reporteri na STV1 z 28.3.2013 v archive. Co si myslia uradnici, ze sme padnuti na hlavu?
  
engerau fan
engerau fan says:
14. 04. 2013 17:37
treba sa otvorene vyhrážať samosprávnym politikom - kto bude za tento hnusný projekt, občania zaňho nezahlasujú vo voľbách. A týka sa to aj primátora Vtáka
jaja
jaja says:
16. 04. 2013 09:38
Ten arogantný pán hlavný dopravný inžinier v relácii Reportéri ma totálne vytočil. Tvári sa, že mu ide iba o dobro petržalčanov, pravda? Pýtam sa kde skončia tie autá zo štvorprúdovej cesty??? V jednom prúde pred niektorým mostom. Už dnes je to dennodenná katastrofa dostať sa na druhú stranu Dunaja. Radšej za tie peniaze postavte ešte aspoň dva mosty!!!
Henrich
Henrich says:
16. 04. 2013 13:51
Jednoznacne nie stvorprudovke. Vyrub 2000 stromov, kedy si zacneme vazit prirodu, ktora nam tu zostala, Petrzalka sa po mnohych rokoch zacina zeleniet a teraz by mal prist dalsi uder. Ak chcete odlahcit dopravu, nezahustujte Petrzalku stavbami a postavte dalsi most. A dajte ludom vediet akym a koho zaujmom tato stavba je. Pan hlavny dopravny inzinier nech sa potom prestahuje do niektoreho z domov popri tejto dialnice.
Dracik alia plamenovrhac
Dracik alia plamenovrhac says:
18. 04. 2013 15:18
ja hovorim ze podme sadit stromy... ja to nase uzemie... ryl krhla vody a jeden stromcek.. ked nas bude 1000 zasadime 100stromov. http://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ
Sandri
Sandri says:
23. 04. 2013 13:47
Dobrý deň, uvažovali ste nad zriadením stránky na Facebooku? Sociálne siete majú dnes veľkú silu a keď tam dáme všetky dostupné informácie o tomto plánovanom zničení Petržalky, zapojí sa do prípadných protestných aktivít veľa ľudí.
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1355 signatures so far

Latest signatures

  • Zuzana Károlyová, Bratislava,
  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'