Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / REDAKCIA / Výsledky ANKETY - Ako ďalej s parkovaním v Petržalke
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Výsledky ANKETY - Ako ďalej s parkovaním v Petržalke

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 21. 01. 2016 11:53
zahrnuté do: , ,
Cieľom tejto malej ankety bolo inšpirovať vedenie MČ Petržalka aby urobilo podobný profesionálny prieskum verejnej mienky na systém parkovania v Petržalke. Financie v rozpočte sme na to vyžiadali. ľudia v ankete požadovali aby to urobila dôveryhodná agentúra na prieskum verejnej mienky. V článku nájdete linku na podrobné výsledky ankety v grafoch:

/Podrobné VÝSLEDKY ANKETY na stiahnutie/

Čo sme sa dozvedeli z našej ankety.
Na ankete sa do dnes zúčastnilo stopäť dobrovoľníkov. Výzva na anketu bola v Petržalských novinách, za čo im chceme poďakovať. Z výsledkov, ktoré sa v prevažnej miere nemenia ani po náraste počtu účastníkov sú zrejmé tieto hlavné trendy:

a./ väčšina účastníkov ankety sú Petržalčania s trvalým bydliskom, rozmiestnených rovnomerne po celej Petržalke, z nich 58% prevažne používa na prepravu auto a cca 40% MHD

b./ Približne 50% účastníkov ankety  chce zachovať pôvodný stav a riešiť prednostne:
- zákaz parkovania na zeleni a chodníkoch,
- zákaz predaja verejných parkovísk a potenciálnych plôch pre verejné   parkoviská do súkromných rúk
- skvalitnenie MHD,
- zníženie zahusťovania novou zástavbou,
- budovanie parkovísk v jestvujúcej zástavbe po súhlase z obyvateľmi
 - bezbariérové prechody na chodníkoch a cyklotrasy,

c./ ak sa bude pokračovať v parkovacom systéme chce 67% pokračovať formou rezidenčných kariet, 28% nie a 5% nevedelo odpovedať.

d./ Na otázku či by „mal dostať rezidenčnú kartu dostať aj užívateľ bytu v Petržalke, ktorý má v Petržalke iba prechodné bydlisko alebo prenájom, ak na takýto byt pripadá len jedno auto“ odpovedalo veľmi tesne cca 47 proti a cca 40 za. Skonštatovali sme, že by to mohol byť konfliktný bod preto by bolo treba tento fakt zohľadniť pri vydávaní a cenách rezidenčných kariet.

e./ Až 94% účastníkov chce aby sa peniaze z výnosov spoplatnených parkovacích miest účelovo viazali a používali len na financovanie a riešenie problémov parkovania v Petržalke.

 f./ Až 76% účastníkov chce prevádzko-vanie systému a registráciu kariet Mestskou časťou Petržalka a financie riešiť cez transparentný účet MČ Petržalka.

h./ 84 %  účastníkov považuje za dôležité
aby boli všetky nové parkovacie miesta v jestvujúcej zástavbe budované ako verejné alebo v správe MČ Petržalka.
74% si praje aby boli nové parkovacie miesta budované ako zelené parkoviská. Budovanie súkromných parkovísk si určite nechce až 76% účastníkov ankety.

i./ Jedna z najprekvapujúcejších odpovedí je na otázku: Ak ste šofér, používali by ste MHD, ak by sa skrátili intervaly medzi spojmi a bolo by lepšie napojenie spojov
v rámci prestupov? Kladne na ňu odpovedalo až 61% šoférov.
Táto informácia je dôležitá pre poslancov hlavného mesta aby tento názor zohľadnili v politike Dopravného podniku.

j./ Až 85% účastníkov ankety chce, aby sa podporilo cestovanie ľudí v MHD a zníženie počtu áut na cestách cenovou politikou mesta. ( Uvedené príklady v ankete boli:  zľavením celoročného cestovného lístka držiteľom rezidenčných a abonentských kariet o cenu ich karty a pod.)

k./  43% účastníkov ankety si myslí, že by sa znížili dopravné problémy vrátane parkovania v meste budovaním cyklotrás, cyklistických parkovísk a stojanov pri verejných inštitúciách, železničných staniciach a zastávkach MHD.

l./ Prevažná väčšina si praje budovanie parkovacích domov len so súhlasom obyvateľov a v majetku MČ Petržalka (cca 63%).
Cca 39% by si zakúpilo miesto v parkovacom dome 25% zúčastnených nevedelo odpovedať.  Skonštatovali sme, že zrejme by sa ich rozhodnutie odvíjalo ak by bola v ankete uvedená približná  cena za parkovacie miesto.

m./ Až 65% si praje aby majitelia parkovacích miest v parkovacích domoch mali zľavu na rezidenčných kartách.

n./ Budovanie záchytných parkovísk na okrajoch Petržalky napojených na MHD si praje síce 57% ale využívalo by ich len 26%. Dá sa predpokladať že Petržalčania chcú  záchytné parkoviská hlavne pre mimo Bratislavčanov.

o./Niečo cez polovicu opýtaných 54% vidí možnosti budovania parkovísk lokálnymi úpravami vo svojom okolí.
Pri tomto bode bola aj možnosť napísať konkrétnu lokalitu alebo popis úpravy. Využilo ju asi 50 percent z účastníkov. Tieto návrhy po ukončená ankety posunieme odborným zložkám úradu.

p./  Až  70% zúčastnených chce aby MČ Petržalka urobila medzi Petržalčanmi platený prieskum verejnej mienky
s podobnými otázkami. Z toho väčšina
s podmienkou, že to musí robiť dôveryhodná agentúra na prieskum verejnej mienky.

Elena Pätoprstá
Elena Pätoprstá says:
21. 01. 2016 11:57
Poznámka: Všetky návrhy na lokálne parkovacie miesta z ankety sa posielajú na posúdenie a spracovanie kompetentným pracovníkom MČ Petržalka.
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Január 2022 »
Január
PoUtStŠtPiaSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1351 signatures so far

Latest signatures

  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
  • Merziuzi fxXNbkfagGX, New York,
  • Mária Gazáreková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

741 signatures so far

Latest signatures

  • Marek Nehyba, Šustekova 51
  • Peter Jurenka, Ľubovnianska 16
  • Zuzana Medíková, Pažitná 1400/2
  • Ludovit Bohm, Jasovská 5
  • Martina Helbichova, Topoľčianska, 12
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'