Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / redakcia / Nechceme Vista Tower
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Nechceme Vista Tower

Autor: Redakcia Posledná zmena 27. 09. 2009 16:47
Článok Ing. Pavla Halača, člena petičného výboru proti výstavbe Vista Tower, v ktorom popisuje, ktorí konkrétni politici a úradníci presadzujú výstavbu Vista Tower proti vôli občanov.

Ak by sme pátrali po príčinách, kto umožnil investorovi začať stavebné konanie apartmánového hotela Vista Tower, musíme sa vrátiť ešte do roku 2006. Vtedy, presne 24.5.2006 totiž podpísala vtedajšia zastupujúca starostka Petržalky Ing. Viera Kimerlingová v rámci svojich právomocí Zmluvu č 08-61-2006, týkajucu sa nájmu pozemkov č. 4580/11 (1083m2) a 4580/12 (1995m2). Doba trvania nájmu bola dohodnutá na dobu 5 rokov, teda do 31.5.2011. Pani Kimerlingová aj napriek mnohým žiadostiam občanov, ako aj poslancov, nebola schopná do dnešného dňa vysvetliť, prečo takúto zmluvu podpísala bez súhlasu a stanoviska občanov, bývajucich v danej lokalite.


Je tiež povážlivé, či je zmluva platná, či na takýto krok nebolo potrebné urobiť riadne výberové konanie a tiež, či je doložená cena za nájom 100.- Sk/m2 znalcom v danom obore. Ak by aj bola zmluva po právnej stránke v poriadku, určite nie je v poriadku konanie pani Kimerlingovej po stránke morálnej. Pani Kimerlingová sa teši priazni starostu Petržalky Doc. RNDr. Milana Ftáčnika, CSc., pretože ju menoval do funkcie zástupkyne starostu.


V mene občanov sídliska Dvory IV a Malé Centrum týmto verejne vyzývame pani Ing. Vieru Kimerlingovú, aby sa až do vysvetlenia dôvodov podpisu zmluvy vzdala funkcie zástupkyne starostu. Vysvetliť by mal čo aj pán starosta Ftáčnik, ak by sme sa ho spýtali, prečo podpísal súhlas za Mestskú časť Bratislava - Petržalka s výstavbou Vista Tower niekoľko dní pred skončením platnosti starého územného plánu. V novom územnom pláne sú totiž pozemky deklarované na podstatne nižšiu výstavbu.


Ani na Magistráte hlavného mesta Bratislavy nie je všetko tak, ako by malo byť. Ako je možné, že pan primátor Ing. Andrej Ďurkovský nevedel o petícii cca 400 občanov proti výstavbe Vista Tower? Kto mu filtruje informácie? Ako je možné, že bolo porušené nepísane pravidlo, ktoré hovorí, že Magistrát dá súhlas na stavbu len vtedy, ak s ňou súhlasia poslanci za príslušnú mestskú časť?


Pýtam sa námestníka primátora JUDr. Tomáša Korčeka, prečo aj napriek radikálnemu nesúhlasu poslancov za Mestskú časť Bratislava Petržalka (p. Oliver Kríž a ďalší) nakoniec stanovisko pre pána primátora zrejme hrubo skreslil a výsledok bol kladné stanovisko Magistrátu aj napriek masívnemu nesúhlasu občanov?


Záverom si dovolím jednu úsmevnú frázu. Politici sú vraj na to, aby chránili a hájili záujmy občanov. Cítite ten úsmev?


Ing. Pavel Halač – člen petičného výboru proti výstavbe Vista Tower

Anonymous says:
27. 09. 2009 18:02

" Ako je možné, že bolo porušené nepísane pravidlo, ktoré hovorí, že Magistrát dá súhlas na stavbu len vtedy, ak s ňou súhlasia poslanci za príslušnú mestskú časť?" Bolo by na čase prijať zaväzne stanovisko zastupitelstva, aby sa nepredavali pozemky bez súhlasu mestskej časti a v prípade protestov obyvatelov okolia.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'