Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Prispievatelia / redakcia / Rozpoltená Petržalka. Poznáme skutočný názor Petržalčanov na 4-prúdovú cestu pri Chorvátskom ramene?
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
Nováčik?
 

Rozpoltená Petržalka. Poznáme skutočný názor Petržalčanov na 4-prúdovú cestu pri Chorvátskom ramene?

Autor: Elena Pätoprstá Posledná zmena 12. 05. 2013 18:29
Chceme pozdĺž celého Chorvátskeho ramena novú cestu, zástavbu a mestský bulvár alebo prírodný mestský park a cyklotrasy? Dajú sa tieto dve rozdielne koncepcie zlúčiť, alebo sú oba názory nezmieriteľné? Majú Petržalčania dnes dosť informácií, aby sa rozhodli akceptovať novú výstavbu a výrub? Sú obyvatelia obytných blokov od Bosákovej po Janíkov dvor ochotní znášať výstavbu električky a 4 prúdovej cesty a následné otvorenie priestoru pre novú výstavbu? Majú dosť informácií aby vedeli, či im to prinesie úžitok, alebo zhoršenie života? Vie mesto získať financie z EÚ pre Petržalku iba na električku so 4 prúdovou komunikáciou, alebo sa nájdu peniaze aj na električku, cyklotrasy a veľký lineárny mestský park? POZNÁTE ODPOVEDE ? ...ja nie.
Rozpoltená Petržalka. Poznáme skutočný názor Petržalčanov na 4-prúdovú cestu pri Chorvátskom ramene?

4 prúdova cesta pri Chorvatskom ramene_návrh hl. mesta

Málokto vie, že pred niekoľkými týždňami prebehlo výrubové konanie o ktoré požiadala spoločnosť METRO na trasu novej 4 prúdovej komunikácie pri električke. Znamenalo by to výrub tisícov stromov pozdĺž celej Petržalky pri Chorvátskom ramene, teda od Bosákovej až po Janíkov dvor. Veľa Petržalčanov už 20 rokov využíva toto územie pre šport alebo prechádzky . Oceňujú aj ticho a pokoj v blízkosti svojich domov. Táto cesta zároveň otvára priestor pre ďalšiu zástavbu v tejto lokalite.

Takmer „utajené“ výrubové konanie, ktorého cieľom je ďalší stupeň stavebného konania, sa dočasne zastavilo aj vďaka pár občanom, čo si to všimli. Najviac ich nahnevalo, že neboli informovaní o dôsledkoch plánovanej výstavby.

Túto informáciu chce dať mesto 25. marca, kedy bude v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca o 18,00 predstavenie projektu druhej časti výstavby električky. Až po Veľkonočných sviatkoch.

Najprv žiadosť o výrub a až potom informovanie verennosti ?

Nie je to ani korektné ani racionálne. Snaha mesta získať čím skôr územné rozhodnutie kvôli financiám z EÚ bez toho, aby verejnosť vedela, aký to bude mať dopad na ich životy može byť Pyrrhovým výťazstvom.  Keďže poznám postoj EÚ, ktorá prísne trvá na súlade verejného záujmu s vynaloženými financiami EU, zdá sa mi byť veľkým hazardom kompetentných rozhodovať bez znalosti verejnej mienky. V prípade občianskych protestov počas výstavby by to mohlo znamenať aj pozastavenie dotácií z EÚ na rozostavanú električku. Mali by sme pretospoločne  požiadať vedenie magistrátu o vykonanie prieskumu verejnej mienky Petržalčanov.

Neviem či to mesto urobí, preto si skúsme urobiť aspoň občiansku anketu:

 

Napíšte svoju odpoveď na ANKETU na: petrzalskenoviny@gmail.com

alebo hlasujte elektronicky na: www.petrzalka.otvorene.sk

 

ANKETA

názor Petržalčanov na 4 - prúdovú cestu pri Chorvátskom ramene

A. Variant - MESTSKÝ PARK

Chcem zachovať jestvujúcu lokalitu s prevažujúcou funkciou rekreácia a šport v prírodnom prostredí a žiadam v území dobudovať cyklotrasy a centrálny  mestský park. Nechcem ani električku ani komunikáciu pre autá.

 

B. Variant - PARK S ELEKTRIĆKOU

Chcem zachovať jestvujúcu lokalitu s prevažujúcou funkciou rekreácia a šport v prírodnom prostredí a žiadam v území dobudovať cyklotrasy a centrálny  mestský park. Chcem tu mať aj električku.

 

C. Variant - CENTRUM  S ELEKTRIĆKOU a OBSLUŽNOU  KOMUNIKÁCIOU

Chcem dobudovanie jestvujúcej lokality na mestský bulvár s novým centrom s novými obytnými budovami, vyššiou občianskou vybavenosťou. Chcem tu električku aj komunikáciu pre MHD, a autá, ale tak aby cesta nešla pozdĺž celej dĺžke Chorvátskeho ramena, ale slúžila len ako obslužná komunikácia.

 

D. Variant - CENTRUM  S ELEKTRIĆKOU a 4 PRÚDOVOU KOMUNIKÁCIOU

Chcem dobudovanie jestvujúcej lokality na mestský bulvár s novým centrom s novými obytnými budovami, vyššiou občianskou vybavenosťou. Chcem tu električku aj 4 prúdovú komunikáciu a súhlasím s tým, že bude slúžiť pre autá, MHD a pôjde pozdĺž celej dĺžky  Chorvátskeho ramena od Bosákovej až po Janíkov dvor. (Viď mapka.)

 

Odpoveď označte do predmetu mailu ako A, B, C alebo D a pošlie na: petrzalskenoviny@gmail.com

alebo hlasujte elektronicky na: www.petrzalka.otvorene.sk

Svoj názor  nezabudnite prísť  povedať priamo primátorovi na predstavení zámeru 2 časti nosného dopravného systému Bosákova - Janíkov dvor dňa 25. marca o 18,00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. (Termín bude zverejnený na stránke hlavného mesta).

Ďakujem

Ing.arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá,

poslankyňa Zmena zdola.

jano
jano says:
06. 04. 2013 11:36
vziadnom pripade nie dialnica tadialto, je to jedina oddychova zona v Petrzalke, nato nemaju pravo.
Anonymous says:
06. 04. 2013 19:20
asi chcu aby mamicky kocikovali po dialnici...
niekomu tu riadne drbe, betonova petrzalka a napriec este chcu dialnicu??? ktory magor toto navrhol
boris
boris says:
13. 04. 2013 19:17
Elektricku este dokazem prekusnut aj ked byvam hned medzi kauflandom a rovniankovou, ale dialnicu v ziadnom pripade to budem mat rovno pod oknom, jediny usek kde je klud a pokoj a ako tak nejaka zelen. rozhodne nesuhlasim
didi
didi says:
06. 04. 2013 19:44
cakam na elektricku ako na spasenie, ale nie dialnicu...
Milos
Milos says:
09. 04. 2013 20:45
To je fakt dobre hlupy napad. Furt tu robit zastavbu to ano. ALe ze by vystavali novy park, zonu oddychu to nie. Tiez som zasadne proti. Chodime s deckami casto k Chorvatskemu ramenu s deckami na prechadzku...
drackg
drackg says:
10. 04. 2013 09:03
tak dufam ze aspon teraz sa postavite spoza televizorov, pocitacov a pojdete branit svoje okolie slovaci!
Anonymous says:
21. 04. 2013 15:06
like!
Zuzana
Zuzana says:
10. 04. 2013 12:41
Som zasadne proti vystavbe stvorprudovky. Okolie Chorvatskeho ramena je obrovskym plusom Petrzalky.Travime tu s detmi maximalne mnozstvo volneho casu - korcule, bicykel, prechadzky, Drazdiak - krasa, pohoda, relax, zelen. Tak preco mame on prist?? Velmi zly napad cloveka alebo skupiny ludi, ktori evidentne v Petrzalke uz nebyvaju alebo byvaju v casti, ktora bude touto stavbou nedotknuta. Nevidim ziadne benefity. Pokusme sa vyuzit peniaze alokovane na tento nezmysel na ine Petrzalcanom viac prospesne ucely. Napriklad namiesto stavby novej cesty skusme zaplatat diery na existujucich komunikaciach a postavme cyklotrasy.
sova
sova says:
15. 04. 2013 10:20
Absolútne nesúhlasím s ďalším zahusťovaním Petržalky. Už teraz je to s dopravou na druhý breh Dunaja dennodenná katastrofa. Radšej keby uvažovali o výstavbe jedného ba aj dvoch ďalších mostov cez Dunaj!!! Denne ma vytáča úžasný Most Apollo bez odstavného pruhu a večne upchatý Prístavný...
Mirec
Mirec says:
19. 04. 2013 21:18
Stvorprudovka je pre petrzalku absolutne nepotrebna. Pri pohlade na mapu Petrzalky vidime viac ciest, ktore prechadzaju Perzalkou. Su to Dolnozemska, Panonska cesta, dialnica D2, ktore nie su zaplnene. Zapchy su az pri mostoch, ktore uz teraz nestacia. Dalšie odlahčenie petržalky bude aj nultý obchvat bratislavy D4. Myslim ze investicia do opravy stareho mosta v spojeni so stavbou elektricky nie je zla, mozno by som pripustil aj pri trati cestu typu Jantarova cesta (uz vybudovana na severnej a juznej casti Petrzalky) ak by sluzila len ako obsluzna komunikacia. Za uvazenie by stalo aj scitat vsetky horeuvedene investicie (aj verzia so 4 prudovou komunikaciou), ci by sa za tie peniaze ozaj uz neoplatil niektory zo starich projektov s lahkym metrom alebo rychlodraznou elektrickou. Ak pomyslime o 30-50 rokou dopredu a predstavyme si ze zastavame idealnu a mozno jedinu moznost v buducnosti vybudovat metro, urcite sa nam nasi potomkovia podakuju.
PotPalo
PotPalo says:
19. 04. 2013 22:44
Klamú ľudí, žiadna oddychová zóna, tá je tam teraz. Z terajšej zelenej plochy ostane tak 10%, zvyšok sa zastavia, pribudnú výškové budovy, byty (vraj asi 20.000), a teda aj niekoľko tisíc áut. Doprava v petržalke sa skomplikuje, nepomôže ani tá cesta, ani električka. Jediné rozumné riešenie by bolo nič nestavať, iba dobudovať metro alebo električku zapustenú kompletne v zemi (ako metro), aby na povrchu boli iba zastávky. Okolo by bol park, nikto by ani nemusel vedieť, že pod ním ide električka.
And
And says:
20. 04. 2013 14:05
Ten kto vymyslel stavať štvorprúdovú diaľnicu pri obytných domoch a Chorvátskom ramene, je šialenec a megaloman čo nevidí potreby ľudí odpočinúť si po celodennom strese. Akonáhle sa v Petržalke vystavia diaľnica, bude tu viac hluku a viac znečisteného ovzdušia. Mladé rodiny si nebudú mať kde vyjsť s deťmi do oddychového priestoru Draždiaku, ktorý je aj tak zacpaný tou hroznou poschodovou stavbou medicínskeho centra. Na tú budovu je nechutný pohľad už od začiatku výstavby. Stačí pohľad na ten hnus, mám sa pozerať aj na diaľnicu? Na tom mieste si ľudia chodili zahrať loptové hry a ďalšie iné. Teraz si tam musia dávať pozor mamičky s deťmi a športovci aby ich nejaký arogantný vodič hypochonder nenabral na kapotu svojho ozrutného auta. Na Jantárovej ceste je maximálna rýchlosť 40km/h a vodiči sa tu predmiehajú a porušujú predpisy na odobratie vodičského oprávnenia. Máme sa pozerať na to ako sa tu bude plniť diaľnica, budú tu zácpy a búračky, budú tu jazdiť so zvýšeným hlukom sirén sanitiek ktoré tu jazdia, ale budú tu jazdiť so zvýšenou frekvenciou hasiči aj polícia? V New Yorku stavajú nové parky, a tu si máme nechať zastavať diaľnicou jediné oddychové miesto? Pred pár rokmi sa ľudia z mesta presťahovali do svojich rodinných domov do širšieho okolia BA, teraz nadávajú aké sú preplnené cesty počas najväčšej špičky. To isté nechceme tu v Petržalke. Radšej nech tu postavia električkovú trať až do Rusoviec či Čunova a cesty sa odľahčia. Bude tu aspoň kľudnejšia vychádzková a relaxačná zóna a diaľnica v Petržalke je absolútne nepotrebná.
petrzalcanka
petrzalcanka says:
23. 04. 2013 15:17
Dnes som si precítala Petrzalske noviny, kde na takmer styroch stranach pan Bajan s a dopravny inzinier Schlosser obhajuju svoj projekt a obcanov vyzyvaju na pokoj a podporu, aby dostali peniaze od EU na cestu, ktorú zatial nikto okrem nich nepodporuje. Vyjadruju sa o obcanoch, akoby nic nevedeli, a pomaly nas vyhlasia za slabomyselnych a spiatocnickych a že branime rozvoju...atd. Pani uradnici, nehovorte obcanom,ako malym detom, co je pre nich zle a co dobre, sme rovnako vzdelani a rozhladeni ako vy,a my tu zijeme a hovorime Vam, že Váš projekt je veľkym krokom spať.Chcete zničiť skutočné zelené srdce Petržalky, chcete dať Petržalke ambície,ktoré Petržalčania vôbec nepotrebujú. Petržalčania chcú, aby to bola pokojná rezidenčna štvrť, príjemná hlavne na bývanie, nechýbajú už žiadne ďalsie cesty/úplne postačí, keď opravíte staré cesty aj chodníky/, zástavba a staveniská.Pozrite sa do zahraničia, napr. Londýn, kde kilometre a kilometre nevidíte nič len zelen a rodinné domy a parky, ano, taký je širší Londýn, kam po únavnom dni chodia obyvatelia oddychovať z uradov.Neviem si predstaviť,že by tam niekto navrhol zničiť obrovský park medzi domami a navrhol 4prúdovú cestu pod oknami.Spomínam naschvál Londýn, lebo stále sa tu namieta, že mesto nie je dedina,a že nemáme chcieť zeleň, ale áno aj veľkomestá ako Londýn majú svoje pokojne zelené rezidenčné štvrte, kt.by naši uradnici u nas najradšej všetky zlikvidovali z dovodu, že mesto ma ine požiadavky.Absolutny nonsens, v Europe uplne vylucený. Nie dosť, že sú u nás ludia natlačený v panelákoch,ešte ich chcete obkolesiť ďalšími komunikáciami a zástavbou. Hovorite, ze zelen pri Chorvatskom ramene, citujem "styri desiatky rokov je blokovany neudrzovany priestor, ktorý vyuzivaju najcastejsie bezdomovci a psickari a jeho vegetaciou neudrziavane kroviny a dreviny." a Koho je to chyba a hanba?Kto je za to zodpovedný, že sa úrady nevedia postarat o zelen na sidlisku už desiatky rokov?Komu ľudia odvádzaju dane?Komu to chcete pripisovat, ved my obcania uz desiatky rokov cakame a dúfame o zrevitalizovanie a upravu celeho zeleneho priestoru v Petrzalke. Toto je dôvod na výrub a stavanie cesty?Ze sa neviete postarat, aby zelen bola udrziavana a potom tam chodia bezdomovci?Tiez je tam uvedené, aké sú súčasné cesty nevyhovojúce, že nutne potrebujeme nové. Veď ani na opravu a údržbu starých nemáte peniaze - z čoho chcete udržiavať a opravovať ďalšie cesty.A kde tie autá zo štvorprúdovej cesty budú pokračovať?Na ktorom pruhu pred mostom sa zastavia?A kde budú tie všetky autá parkovať?Namiesto skutočných problémov Petržalčanov, si riešite svoje projekty a podcenujete potreby a názory občanov, platičov daní, tých z ktorých vy dostávate platy a vďaka, ktorým máte svoje funkcie.
Obcan
Obcan says:
05. 05. 2013 12:11
najprv treba postavit novy most so stvorprudovkou a na nu nadviazat tuto planovanu cestu. inak nestavat. zlodejov zatvorit.
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'