Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Ako budeme parkovať v Petržalke?

Ako budeme parkovať v Petržalke?

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 28. 03. 2013 16:19
zahrnuté do: ,
Jedna parkovacia karta pre majiteľa auta na jeden byt, druhé auto v byte za poplatok, platené parkovanie pre nerezidentov, ale aj parkovacie domy a záchytné parkoviská. Čo majiteľov áut v Petržalke čaká v najbližšej dobe?

Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva 26.6.2012 schválili poslanci materiál, v ktorom určili smerovanie parkovacej politiky v Petržalke.

Základným princípom parkovania v Petržalke v budúcnosti by malo byť tzv. rezidenčné parkovanie. Obyvatelia Petržalky by mali dostať pre jeden byt jednu neprenosnú parkovaciu kartu pre jedno konkrétne vozidlo. Za poplatok si budú môcť obstarať parkovaciu kartu pre ďalšie vozidlo. Výška poplatku zatiaľ nie je stanovená a je predmetom ďalších diskusií a rokovaní. V prijatom materiály sa predbežne objavila suma 600€.

Bezplatne budú parkovacie karty  vydávané pre zdravotne postihnutých obyvateľov, nebudú však mať vyhradené parkovacie miesta.

Vozidlá nerezidentov budú môcť v Petržalke parkovať v čase od 8:00 do 18:00 za poplatok. Súčasné vyhradené parkovacie miesta budú postupne zrušené.

Pre testovanie tohto nového návrhu boli vytipované dve lokality - Dvory 4 + Malé centrum a Lúky 7 a 8, prvá ako jedna z najvyťaženejších lokalít v Petržalke a druhá naopak, pretože tu problém s parkovaním nie je až taký akútny.

Materiál sa nezaoberá riešením náhrady za automobilovú dopravu, aj keď v jeho cieľoch je podporovať MHD a alternatívne spôsoby dopravy.

Problém s počtom parkovacích miest, ktorých pri súčasnom počte bytov nedostatok (napríklad v lokalitách, kde sa bude nový systém testovať chýba podľa materiálu na Lúkach 1474 a na Dvoroch 1589 parkovacích miest) majú riešiť parkovacie domy. Ľuďom, ktorí nie sú obyvateľmi Petržalky, ale bývajú tu napríklad v podnájmoch, majú zase slúžiť záchytné parkoviská.

Celý materiál si môžete stiahnuť tu

Christopher
Christopher says:
24. 10. 2012 23:22
Považujem take9to riešenie parkovania za vfdpalnedctvo ogoanizrvane9 mestskou časťou. Zaujedmave9 je to, že sa rozhodli realizovať tento ze1mer na ulici, kde s parkovanedm viac menej nebol proble9m a na ostanfdch priľahlfdch uliciach to nechali tak. Keďže toto značenie bolo v rozpore s vyhle1škou, (chfdbalo označenie boxov na vertike1lnej značke), teraz tam dokreslili šipku, že sa tieto značky vzťahujfa na všetky parkovacie boxy.Určite nie je ne1hoda, že to urobili bez informovania občanov a hneď na druhfd deň po odmietnuted vfdstavby na mieste Žitavy. Akosi na to p. starostka a p. Petrek zabudli, keď hovorili ako ne1m pribudnfa voľne9 verejne9 parkovacie miesta, keď sa postavia tie ne1jomne9 byty. Teraz už len očake1vam, kedy budfa aute1, ktore9 roky parkujfa pred Žitavskou 2-10 na chodnedku odtiahnute9, pretože tam nezoste1va 1,50 m pre chodcov. Určite sa me1me v tomto smere na čo tešiť.
Marty
Marty says:
13. 04. 2013 19:20
Nie je mi celkom jasny spominany vymysel, kazdopadne bude tu kopec priestoru na korupciu .. ako obvykle a nastane buzerovanie obyvatelov administrativou a vybavovanim parkovacich preukazov ... len kvoli tomu ze v Petrzalke byva kopec pristahovalcov, ked maju na jeden 3 izbovy byt kde byvaju aj siesti .. aj 4 sluzobne auta.
Ten kto ma trvale bydlisko by mal mat pravo parkovat v mieste svojho bydliska,ci jednym alebo dvoma autami bez poplatku... ten kto ma sluzobne vozidlo ale ma trvale bydlisko tiez. Vsetci ti ktori tu byvaju na prenajmoch (vychodniari, prievidzania, levicania .. a pod. ) by mali za moznost parkovat v Petrzalke platit.. tak ako platia prenajmy v bytoch. Kazdopadne predpokladam ze v sucasnosti navrhnuty nezmysle prejde , lebo na pozadi su samozrejme ksefty s informacnym systemom .. a pod... a preto som velmi zvedavy ake budu šóry ludi na miesntom urade, ked si pojdeme vybavovat parkovacie karty .. a tiez som zvedavy ci Mestska policia bude riesit to ak bude niekto parkovat bez povolenia .. ci budu veci riesit ako teraz .. bez odtahov ...co je uplne nanic
Tomi
Tomi says:
08. 08. 2014 11:29
Služobné auto nemá čo parkovať pri domoch, nech si parkuje pri firme ktorej patrí,potom súkromné vozidla stoja na miestach kde sa ani poriadne nepohnú.
Gabi - Petržalka
Gabi - Petržalka says:
29. 06. 2014 18:51
ĎALŠIE RANY ISTOTY či BALÍČEK VÝHOD? To čo je TERAZ ZDARMA idu smeráci na čele s Bajanommmm spoplatniť. Najlepšie to prenajať vypalníkom s klasickou nevyhodnou zmluvou na 100 rokov a 1000 % násobným penále v prípade vypovedania. Žeby niečo ako ako nemocnica v Petržalke len vo vačšom meradle? Nič sa nezmení (parkovacím miest nepribudne, rečičky o vracaní vybraných peňazí do parkovania si tárajte niekde v ústave) akurát je to další spôsob ako ošklbať ludí. Kde zaparkujú npr návštevy, podnájomníci atď ? Takmer už každá rodina má 1-2 autá. Prestante vydávať povolenia na zahusťovanie zástavby a nič netreba riešiť.Aj dnes sa dá ešte zaparkovať. Nie tam kde si tzv devloperi sami natrú alebo na dopravnom inšpektoráte vybavia "v mene dobra občanov či plynulosti premávky" cesty žltou čiarou len preto aby znemožnili voľné parkovanie a človek bol nútený kúpiť ich garaž za maličkosť ca 10 000 Eur.
Mestká polícia v Petržalke slúži len na "buzeráciu" občanov / šoférov.
Váš zámer vidím takto:
1. Poplatok za 1 auto bude možno "symbolických" 100 Eur.
2. Poplatok za druhé auto 600 - 1000 EUR.

= "VÝPALNICTVO" najhrubšieho zrna, ktoré nevyrieši žiadny problém s parkovaním akurát zoderiete ludí, + zvýšite výber pokút vzhľadom na fakt, že tu bude skupina ľudí, ktorá bude parkovať kde sa bude BEZPLATNE dať zaparkovať.
Predstaviteľom magistrátu to však za to stojí, veď peniažky sa budú sypať.
Každý kto má troška zdravého rozumu vie, že Vám nejde o dobro ľudí/občanov ale o plné vrecká. Naše to však nie sú, teda čie ?

Hanba Vám !!!
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'