Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / BN, 20.2.2009: Vlastenecké námestie autá stihli zničiť

BN, 20.2.2009: Vlastenecké námestie autá stihli zničiť

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 08. 03. 2009 15:45
zahrnuté do:
Vlastenecké námestie by mohlo byť príjemným kútom Petržalky, keby sa vinou niektorých vodičov nezmenilo na obrovské parkovisko. Autá tu nielenže zavadzajú chodcom, ale súčasne aj ničia prostredie.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si prosím tento článok v originálnom kontexte na webovej stránke Bratislavských novín

„Bývam v Petržalke na Vavilovovej ulici. V blízkosti je Vlastenecké námestie, ktoré je takým malým centrom. Nachádza sa tu pošta, banka, škola, penzión a potraviny. Posledné roky ma ale znepokojuje situácia, ktorá sa tu zo dňa na deň zhoršuje a to je nekontrolované parkovanie priamo na námestí. Autá parkujú pred poštou, bankou, pri potravinách až pred školou. Sú prosto všade," opisuje momentálnu situáciu v tejto časti Petržalky čitateľ Marek Majtán.

 

 

Podľa jeho slov súčasný stav je už neúnosný: „Celé námestie je podľa mňa pešia zóna, no ľudia pomaly nemajú kade prechádzať. Bezohľadní vodiči bez problémov vychádzajú z námestia cez priechod pre chodcov. Okolité trávniky sú kompletne zdemolované, všade je blato a vyzerá to tam ako na tankodrome. Vodiči využívajú prístupovú cestu, ktorá bola vybudovaná pre školu, a z nej odbočujú na námestie. Z jednej strany bola táto prístupová cesta zabezpečená, lebo vodiči sa rozťahovali aj na druhú stranu od námestia. Ako je vôbec možné, že štátna či mestská polícia dovolia takéto bezohľadné parkovanie (štátnu políciu som dokonca videl parkovať pred bagetériou a mestskú pred poštou!)," pýta sa Marek Majtán.

Reakciu petržalskej samosprávy tlmočil tlačový tajomník Ľubomír Andrassy: „Sme si vedomí, že Vlastenecké námestie patrí medzi najfrekventovanejšie verejné priestranstvá v Petržalke a zo strany občanov je hodnotené ako zanedbané a už aj zdevastované územie. Miestny úrad má záujem získať finančné prostriedky z európskych fondov a Operačného programu Bratislavského kraja na komplexnú regeneráciu námestia." Podľa jeho slov je už pripravený projekt revitalizácie námestia, ktorý sa uchádza o 232 360 eur, pričom spolufinancovanie zo strany petržalského verejného rozpočtu by malo byť na úrovni piatich percent.

„Októbrová verejná prezentácia projektu spojená s vecným pripomienkovaním zo strany verejnosti priniesla len čiastočné úpravy, ktoré odborné útvary miestnej samosprávy zapracovali do záverečného dokumentu. Projekt revitalizácie je preto postavený na humanizácii dotknutého územia, ktoré bude plniť funkciu verejného priestranstva určeného pre chodcov a ich oddych v zelenom prostredí doplnenom o nové prvky drobnej architektúry - lavičky, smetné koše, verejné osvetlenie. Ideový zámer v maximálnej miere zachováva existujúce zelené plochy a z dopravného hľadiska smeruje k vylúčeniu automobilovej dopravy z priestoru námestia," tvrdí Ľubomír Andrassy.

Úprava námestia je údajne vecou blízkej budúcností: „Rozhodnutie o úspešnosti nášho projektu by sme mali dostať v nadchádzajúcich týždňoch. Ak by aj nebol nami predložený projekt schválený ministerskou komisiou, úrad je pripravený pristúpiť na revitalizáciu dotknutého územia vo vlastnej réžii, ale s menším finančným krytím," dodal Ľubomír Andrassy.

Akiko
Akiko says:
24. 10. 2012 16:28
Kiadf3:En la misma calle que Menza, pero al otro lado de oktogon. Siempre este1 lleno y tiene un abeimnte muy bohemio. El precio es medio, y tiene un plato para compartir de diferentes tipos de carne con arroz y patatas que este1 buenedsimoSpoon:Restaurante situado en un barco anclado a la altura de la plaza Vorostmarty. Muy bien decorado, recomendable para cenas rome1nticas, desde donde hay una vista fabulosa del Castillo de Buda. Servicio excelente y percios medio-altos, aunque si se quiere disfrutar de una buena velada sin rascarse mucho el bolsillo hay platos desde los 8 euros excelentes. Muy recomendableVapiano:Mi restaurante de comida italiana favorito. Situado en la paralela a la calle Vaci, justo antes de llegar a la plaza Vorostmarty. Precios muy asequibles.Recomiendo los platos de pasta especiales, con marisco, este1n deliciosos. Unos 10 euros por persona con bebida incluida.
rghlxbs
rghlxbs says:
26. 10. 2012 06:16
lViZZG , [url=http://mmndcgzgsorp.com/]mmndcgzgsorp[/url], [link=http://ejlqewmsanhq.com/]ejlqewmsanhq[/link], http://gqkkliorwlho.com/
uwhczrg
uwhczrg says:
27. 10. 2012 02:32
epzfqw
epzfqw says:
27. 10. 2012 07:30
kcetqi , [url=http://bfawetikmzrf.com/]bfawetikmzrf[/url], [link=http://hsteqknltwns.com/]hsteqknltwns[/link], http://qmlkocyojump.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« December 2021 »
December
PoUtStŠtPiaSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1351 signatures so far

Latest signatures

  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
  • Merziuzi fxXNbkfagGX, New York,
  • Mária Gazáreková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

740 signatures so far

Latest signatures

  • Peter Jurenka, Ľubovnianska 16
  • Zuzana Medíková, Pažitná 1400/2
  • Ludovit Bohm, Jasovská 5
  • Martina Helbichova, Topoľčianska, 12
  • Daniel Suchý, Pečnianska 27
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'