Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / BN, 5.2.2009: Erotický salón môže zrušiť len jeho vlastník

BN, 5.2.2009: Erotický salón môže zrušiť len jeho vlastník

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 08. 03. 2009 15:59
zahrnuté do:
Erotický salón v Sade Janka Kráľa vyvoláva negatívne reakcie u Bratislavčanov a návštevníkov parku už takmer 15 rokov. Tento dlhý čas však neznamená, že by sa obyvatelia hlavného mesta so súčasným stavom zmierili. Svedčí o tom aj list Doroty Šimekovej adresovaný predstaviteľom mesta a petržalskej samosprávy.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si prosím tento článok v originálnom kontexte na webovej stránke Bratislavských novín

„Som presvedčená o nevyhnutnosti odstrániť prevádzku erotických služieb z verejného parku, ktorú tam navyše propagujú provokujúcou, primitívnou reklamou. Naozaj nám nezostáva nič iné, len sa s touto skutočnosťou zmieriť, ďalej sa prechádzať s deťmi okolo neho a tváriť sa, že je to v poriadku - veď je demokracia a každý, kto má peniaze si môže dovoliť všetko?!" pýta sa Dorota Šimeková a pokračuje: „Sú miestne a mestské zastupiteľstvá až také bezmocné?! Aké „tajomné", verejnosti neprístupné dôvody a väzby bránia, aby sa záležitosť definitívne vyriešila a aby sa zo Sadu Janka Kráľa konečne stalo zdravé, príjemné a verejnosti prospešné kultúrno-rekreačné centrum?! Sú v hre naozaj len veľké peniaze?"

Keďže Sad Janka Kráľa a erotický salón patria pod petržalskú samosprávu, na postrehy čitateľky odpovedal tlačový tajomník mestskej časti Ľubomír Andrassy: „Otázka sadu má dve roviny. V prvej máme totožnú pozíciu a súvisí s názorom na nešťastné umiestnenie tejto prevádzky. Druhá pozícia je právna: Tu je to jasne dané. Objekt je v súkromných rukách. Zo strany miestnej samosprávy nie je možné podniknúť opatrenia, keď sú dodržané zákonné podmienky. Nedochádza k porušovaniu platných zákonných pravidiel. Miestny úrad neeviduje sťažnosti Petržalčanov na rušenie nočného pokoja, na akékoľvek konflikty, výtržnosti v tejto lokalite. S mestskou políciou riešime len zákaz vjazdu motorových vozidiel k budove," pokračuje Ľubomír Andrassy.

Podľa jeho slov príčiny tohto stavu treba hľadať v minulosti: „Pri hľadaní odpovede na otázku, prečo bola povolená takáto prevádzka v Sade Janka Kráľa, je potrebné vrátiť sa do čias, keď tento objekt hlavné mesto predalo súkromnému vlastníkovi a ten môže svoj majetok využívať na základe svojho vlastného uváženia. Petržalská samospráva pritom nemá zákonné nástroje na to, aby mu mohla zabrániť v jeho podnikateľskej činnosti," tvrdí Ľubomír Andrassy. Tlačový tajomník petržalskej mestskej časti na záver dodáva: „Zo strany starostu je záujem dostať prevádzku mimo sadu. Pomôcť by mu mohli aj občianske aktivity, ale rozhodujúca bude ochota vlastníka hľadať alternatívne riešenia.

Marco
Marco says:
24. 10. 2012 21:52
Wondefrul explanation of facts available here.
cswuajirpy
cswuajirpy says:
24. 10. 2012 23:52
Malak
Malak says:
25. 10. 2012 02:09
I love these articles. How many words can a wrodsmtih smith?
kbmrle
kbmrle says:
26. 10. 2012 06:34
HGXSed , [url=http://ogrwparihkdc.com/]ogrwparihkdc[/url], [link=http://jzvtsjevnndb.com/]jzvtsjevnndb[/link], http://pdbqdnrvtmlq.com/
Sajeev
Sajeev says:
26. 10. 2012 07:08
Na konkurencnim webu už lidi uvzjuaou o tom, že pokud se hra odloži na dalsi rok tak se na ni asi vykašlou Jinak EA děla chybu tim že poušted malo informaci, hlavně teď v obdobed BETY v Americe, by neměli zapominat ze spousta lidi je i v Evropě.
xujmeyecy
xujmeyecy says:
27. 10. 2012 02:51
nrzcuvbof
nrzcuvbof says:
27. 10. 2012 07:48
xD8MWu , [url=http://tvcxtxdwuwza.com/]tvcxtxdwuwza[/url], [link=http://ieswjfinhktb.com/]ieswjfinhktb[/link], http://slutdjcjuqmz.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'