Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / BN, 5.3.2009: Petržalka chce nové parkovacie priestory

BN, 5.3.2009: Petržalka chce nové parkovacie priestory

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 08. 03. 2009 16:20
zahrnuté do:
Problém parkovania v petržalskej mestskej časti chce samospráva riešiť spoločne s občanmi. Od 1. marca 2009 preto organizuje verejnú diskusiu na pripomienkovanie návrhov výstavby nových parkovísk.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si prosím tento článok v originálnom kontexte na webovej stránke Bratislavských novín

„Petržalke chýba takmer 40 000 parkovacích miest. Zjednosmernením ulíc, rozšírením existujúcich verejných parkovísk a výstavbou moderných hromadných parkovacích domov chce miestna samospráva rozšíriť súčasných 19 000 parkovacích miest," prezradil tlačový tajomník samosprávy Ľubomír Andrassy. Aktuálne návrhy a praktické opatrenia vychádzajú z Programu riešenia statickej dopravy, ktorý pred rokom a pol prijali petržalskí poslanci. Podľa odbornej analýzy môže samospráva pri reálnom zohľadnení priestorových, ale aj finančných možností, vytvoriť v priebehu najbližších štyroch rokov 10 000 nových parkovacích miest.

„Petržalčania môžu pripomienkovať návrhy výstavby nových parkovísk na území mestskej časti. Svoje námety a postrehy môžu posielať až do 29 marca v elektronickej podobe na adresu tlacove@petrzalka.sk, alebo poštou na Miestny úrad, Kutlíkova 17. Okrem podnetov k navrhovaným opatreniam môžu diskutujúci predkladať ďalšie alternatívne návrhy, ktoré odporúčajú realizovať," dodal Ľ. Andrassy.

Samospráva chce zjednosmerniť a vyznačiť čiastočné státie na chodníku a komunikáciach na Fedinovej, Prokofievovej, Holíčskej, Medveďovej, Lachovej, Jasovskej a Blagoevovej ulici. Nové parkovacie miesta by mali vyrásť na Furdekovej, Starhradskej, Znievskej, Wolkrovej a Belinského ulici, prepojením Žehrianskej ulice s Humenským námestím by bolo možné vytvoriť 30 kolmých státí.

V súvislostí s projektom revitalizácie verejných detských ihrísk sú vytypované lokality, ktoré dnes neslúžia ako oddychové zóny, a preto ich môžu upraviť na nové parkoviská. Týka sa to ihrísk na Markovej, Topoľčianskej, Jasovskej a Gwerkovej ulici.

Verejná diskusia by sa mala skončiť koncom marca, v apríli bude verejné stretnutie starostu Milana Ftáčnika, poslancov a odborných zamestnancov úradu s verejnosťou. Prvé stavebné úpravy sú naplánované na máj. Veľa bude závisieť od magistrátu hlavného mesta, či bude súhlasiť so zverením pozemkov, na ktorých sa môžu investičné aktivity realizovať, do správy či prenájmu mestskej časti.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'