Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Bratislava nezhasla

Bratislava nezhasla

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 29. 03. 2010 10:26
zahrnuté do:
Viac ako štyritisíc miest na celom svete v sobotu večer na pol hodinu vyplo časť svojho osvetlenia. Symbolicky sa tak pridali k Hodine Zeme, ktorá má upozorniť na problémy životného prostredia. K 125 krajinám sa pridalo aj Slovensko. Svetlá zhasli v Košiciach, Rimavskej Sobote a na Bojnickom zámku. Bratislava zostala svietiť. Ukázal nám tým magistrát, čo si myslí o životnom prostredí?

Posledná marcová sobota už štvrtý rok patrí našej planéte.
Po prvýkrát zostala tma v roku 2007 v Sydney. Viac ako 2 milióny domov a podnikov zhaslo svetlá na jednu hodivu a odštartovalo každoročnú ekologickú iniciatívu, ktorej cieľom je vyburcovať ľudí do boja proti globálnemu otepľovaniu.

Slovensko sa tento rok k akcii konanej pod záštitou OSN a Svetového fondu pre ochranu prírody pridalo len symbolicky. V Košiciach zhasla v sobotu o pol deviatej večer dominanta mesta Dóm svätej Alžbety a gotická Kaplnka svätého Michala. svetlo nesvietilo ani na Bojnickom zámku. Okrem týchto dvoch miest sa do Hodiny Zeme zapojilo ešte zopár firiem - nákupné stredisko IKEA, Allianz alebo UniCredit, ktoré symbolicky vypli reklamy a logá na svojich budovách.
Väčší záujem o problémy životného prostredia prejavili okolité krajiny - v Česku zhaslo viac ako 20 miest, Rakúsku sa zapojili niektoré hlavné mestá spolkových krajín (Graz, Innsbruck, Bregenz). Do tmy sa ponoril londýnsky Big Ben, parížska Eiffelova veža a Víťazný oblúk, bruselské Atómium, newyorský mrakodrap Empire State Building, pyramídy v Gize, nesvietilo sa dokonca aj na austrálskej výskumnej stanici v Antarktíde. Bratislavský hrad i prezidentský palác svetlá nezhasli.

mgwrvwehh
mgwrvwehh says:
28. 01. 2013 08:07
oriy6R , [url=http://ptysdbejdsco.com/]ptysdbejdsco[/url], [link=http://qziiugykgwbk.com/]qziiugykgwbk[/link], http://lsbcjymdvsls.com/
vmiwcuj
vmiwcuj says:
30. 01. 2013 07:22
S7fNcN , [url=http://gyymwqwbsqid.com/]gyymwqwbsqid[/url], [link=http://yiawinbewjcq.com/]yiawinbewjcq[/link], http://abesiqmjkhkv.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'