Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petícia proti výstavbe garáží na Bzovíckej

Petícia proti výstavbe garáží na Bzovíckej

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 23. 05. 2012 09:57
zahrnuté do: ,
Ak máte záujem podpísať petíciu proti výstavbe garáží na zeleni pri Bzovíckej, kontakt: ivana.brezinska@gmail.com
Text petície: 
My, podpísaní obyvatelia mestskej časti Petržalka, protestujeme proti zámeru súkromného investora na vybudovanie garáži na ploche zelene pri Bzovíckej ulici č.34 na parcele č.2621/1 k. ú. Bratislava Petržalka. Súčasne žiadame MČ Petržalka, aby v dohľadnej dobe obstarala územný plán zóny alebo urbanistickú štúdiu v lokalite Lúky VII. a Lúky VIII, ktorého zadanie žiadame prerokovať aj s občanmi lokality. 
Odôvodnenie: Investor ohlásil plánovaný zámer vyvesením reklamy na brány v tejto lokalite v mesiaci marec 2012. Tento zámer považujeme za neprijateľný, nakoľko sa jedná o plochu zelene so vzrastlými stromami, využívanú občanmi zo širokého okolia. Zámer by priniesol množstvo negatív a zásadne by zhoršil štandard bývania v tejto lokalite. Plochu zelene považujeme za súčasť stabilizovaného obytného územia tak ako to predpokladá Vyhláška č.55MŽPSR a územný plán mesta. Investor súčasne ponúka pozemky pod jednotlivými garážami, čím vzniknú v území neprehľadné vlastnícke vzťahy. Dôvodom na obstaranie územného plánu zóny alebo štúdie je privátne vlastníctvo väčšiny verejných plôch v lokalite, ktoré chcú investori využiť podľa svojich predstáv. ÚPN-Z alebo UŠ by mala koordinovať v území tieto záujmy s verejnými záujmami.
Gesly
Gesly says:
24. 10. 2012 16:04
Ad M-zf3na. Pre1ca v mle1dežnickfdch centre1ch si vyžaduje roky praxe (pre1ce s mle1dežou) a rovnako aj prehľad v porvektojom manažmente (nevyhnutnom pre riadenie ake9hokoľvek projektu). Hrdosť pe1na prime1tora nie je kvalifike1ciou, ani praxou a na skutočnfa pre1cu s mle1dežou nielenže nestačed, te1to odpoveď je zas len pre1zdnou fre1zou (na tie sme u prime1tora všetci zvyknuted, ale to neznamene1, že je to tak spre1vne). Pracovne1 dohoda na cca pol roka je nezmysel za tak kre1tku dobu neme1 nikto šancu zapracovať sa do pozedcie. Čo bude potom? M-zf3na prestane fungovať? Predde niekto ďalšed bez akejkoľvek kvalifike1cie, kto ďalšed polrok nebude vedieť, čo robiť? Uvedomuje si niekto, že te1to dehoneste1cia čohokoľvek, čo by mohlo byť mle1dežnickfdm centrom (akože nedm pre1zdna kre1sne zrekonštruovane1 budova, v ktorej sa prakticky nič nedeje, nemf4že byť) na 10 a možno viac rokov pochove1 akfakoľvek šancu spraviť niečo pre rožňavskfa mle1dež? Mysledm pre tfa bežnfa, bez rodičov na vfdznamnfdch pozedcie1ch.Apropf3, pre koho sa te1 budova z grantu zas raz rekonštruovala? Kto si už ticho brfasi zuby na priestory až grantom dane1 lehota (počas ktorej v centre nič ine9 byť oficie1lne nemf4že) pomaly vypršed?Je faplne jasne9, o čo tu ide. Chvedľu sa to bude maskovať sfačasnou koordine1torkou (pričom ju len zneužili na zlepšenie si svojho vlastne9ho image) a potom sa zas raz vymysled nejakfd tote1lny nezmysel hodnfd Rožňavy a jej podobnfdch nedemokratickfdch režimov.
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'