Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalčania rozhodnú, kde vysadiť stromčeky s Orangeom

Petržalčania rozhodnú, kde vysadiť stromčeky s Orangeom

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 11. 04. 2011 12:03
zahrnuté do:
Petržalka sa v rámci Bratislavského kraja stala víťazom súťaže Zeleň pre mesto. Zvíťazila vďaka tomu, že počas trvania projektu Zeleň pre Mesto občania do petržalskej predajne mobilného operátora priniesli najviac nefunkčných mobilných telefónov, starších funkčných mobilov a batérií, najviac zákazníkov si aktivovalo elektronickú faktúru a využilo službu Šrotovné.

Nadácia Orange darovala mestskej časti sumu 3 300 €, ktorú Petržalka použije na nákup a zasadenie zelene, sadové úpravy a na revitalizáciu verejného priestranstva.  

Oddelenie životného prostredia petržalského Miestneho úradu navrhlo tri projekty, kde by sa mohla výsadba realizovať. Keďže o víťazstve Petržalky v súťaži rozhodli svojou aktivitou obyvatelia, starosta Vladimír Bajan považuje za podstatné, aby práve oni rozhodli, v ktorom z vytypovaných troch miest sa prostriedky na zeleň použijú.

Petržalčania si môžu vybrať, či uprednostnia okolie obnoveného detského inriska na Pečnianskej alebo Šintavskej ulici alebo vnútroblok na Jungmanovej ulici, ktorý je charakteristický spleťou chodníkov.

Občania môžu svoj hlas jednému zo spomínaných priestorov poslať elektronickou poštou na adresu tlacove@petrzalka.sk.  Do predmetu správy treba napísať heslo ORANGE a v texte správy stačí napísať jedno z troch spomínaných miest: JUNGMANOVA, PEČNIANSKA, alebo ŠINTAVSKÁ. Návrhy možno posielať do 20. apríla do 12,00 hodiny. Výsledok hlasovania zverejní mestská časť Bratislava - Petržalka na svojej stránke www.petrzalka.sk a zároveň sa obyvatelia dozvedia aj termín výsadby, na ktorej sa môžu osobne zúčastniť.  

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Február 2018 »
Február
PoUtStŠtPiaSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1317 signatures so far

Latest signatures

  • JimmiXzSq NhjtoNqjnYldjHJgsOX, New York,
  • Milan Krajčovič, Rovinka,
  • Ivan Pastucha, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke