Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalčania rozhodnú, kde vysadiť stromčeky s Orangeom

Petržalčania rozhodnú, kde vysadiť stromčeky s Orangeom

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 11. 04. 2011 12:03
zahrnuté do:
Petržalka sa v rámci Bratislavského kraja stala víťazom súťaže Zeleň pre mesto. Zvíťazila vďaka tomu, že počas trvania projektu Zeleň pre Mesto občania do petržalskej predajne mobilného operátora priniesli najviac nefunkčných mobilných telefónov, starších funkčných mobilov a batérií, najviac zákazníkov si aktivovalo elektronickú faktúru a využilo službu Šrotovné.

Nadácia Orange darovala mestskej časti sumu 3 300 €, ktorú Petržalka použije na nákup a zasadenie zelene, sadové úpravy a na revitalizáciu verejného priestranstva.  

Oddelenie životného prostredia petržalského Miestneho úradu navrhlo tri projekty, kde by sa mohla výsadba realizovať. Keďže o víťazstve Petržalky v súťaži rozhodli svojou aktivitou obyvatelia, starosta Vladimír Bajan považuje za podstatné, aby práve oni rozhodli, v ktorom z vytypovaných troch miest sa prostriedky na zeleň použijú.

Petržalčania si môžu vybrať, či uprednostnia okolie obnoveného detského inriska na Pečnianskej alebo Šintavskej ulici alebo vnútroblok na Jungmanovej ulici, ktorý je charakteristický spleťou chodníkov.

Občania môžu svoj hlas jednému zo spomínaných priestorov poslať elektronickou poštou na adresu tlacove@petrzalka.sk.  Do predmetu správy treba napísať heslo ORANGE a v texte správy stačí napísať jedno z troch spomínaných miest: JUNGMANOVA, PEČNIANSKA, alebo ŠINTAVSKÁ. Návrhy možno posielať do 20. apríla do 12,00 hodiny. Výsledok hlasovania zverejní mestská časť Bratislava - Petržalka na svojej stránke www.petrzalka.sk a zároveň sa obyvatelia dozvedia aj termín výsadby, na ktorej sa môžu osobne zúčastniť.  

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'