Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalčania rozhodnú, kde vysadiť stromčeky s Orangeom

Petržalčania rozhodnú, kde vysadiť stromčeky s Orangeom

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 11. 04. 2011 12:03
zahrnuté do:
Petržalka sa v rámci Bratislavského kraja stala víťazom súťaže Zeleň pre mesto. Zvíťazila vďaka tomu, že počas trvania projektu Zeleň pre Mesto občania do petržalskej predajne mobilného operátora priniesli najviac nefunkčných mobilných telefónov, starších funkčných mobilov a batérií, najviac zákazníkov si aktivovalo elektronickú faktúru a využilo službu Šrotovné.

Nadácia Orange darovala mestskej časti sumu 3 300 €, ktorú Petržalka použije na nákup a zasadenie zelene, sadové úpravy a na revitalizáciu verejného priestranstva.  

Oddelenie životného prostredia petržalského Miestneho úradu navrhlo tri projekty, kde by sa mohla výsadba realizovať. Keďže o víťazstve Petržalky v súťaži rozhodli svojou aktivitou obyvatelia, starosta Vladimír Bajan považuje za podstatné, aby práve oni rozhodli, v ktorom z vytypovaných troch miest sa prostriedky na zeleň použijú.

Petržalčania si môžu vybrať, či uprednostnia okolie obnoveného detského inriska na Pečnianskej alebo Šintavskej ulici alebo vnútroblok na Jungmanovej ulici, ktorý je charakteristický spleťou chodníkov.

Občania môžu svoj hlas jednému zo spomínaných priestorov poslať elektronickou poštou na adresu tlacove@petrzalka.sk.  Do predmetu správy treba napísať heslo ORANGE a v texte správy stačí napísať jedno z troch spomínaných miest: JUNGMANOVA, PEČNIANSKA, alebo ŠINTAVSKÁ. Návrhy možno posielať do 20. apríla do 12,00 hodiny. Výsledok hlasovania zverejní mestská časť Bratislava - Petržalka na svojej stránke www.petrzalka.sk a zároveň sa obyvatelia dozvedia aj termín výsadby, na ktorej sa môžu osobne zúčastniť.  

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« September 2020 »
September
PoUtStŠtPiaSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1348 signatures so far

Latest signatures

  • Martina Helbichova, Bratislava,
  • Eva Krchňavá, Bratislava,
  • Vladimir Kurina, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

739 signatures so far

Latest signatures

  • Zuzana Medíková, Pažitná 1400/2
  • Ludovit Bohm, Jasovská 5
  • Martina Helbichova, Topoľčianska, 12
  • Daniel Suchý, Pečnianska 27
  • Lea Mikušová, Gessayova 43
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'