Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalská knižnica zbiera spomienky Petržalčanov

Petržalská knižnica zbiera spomienky Petržalčanov

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 14. 11. 2008 14:54
zahrnuté do:
Petržalská knižnica pripravuje knihu "Moja spomienka na Petržalku", ktorá bude obsahovať spomienky starých i nových petržalčanov.

Petržalka v 20. storočí prežila množstvo zmien, od dedinky s marhuľovými sadmi cez panelákové sídlisko až na váženú mestskú časť. Žijú tu občania – rodáci pravdepodobne z každého miesta i mesta na Slovensku. Je to jediná časť Slovenska, ktoré leží na území bývalej rímskej ríše. Možno aj preto je tu toľko optimizmu aj problémov, tvorivosti aj dekadencie. Miestna knižnica Petržalka chce zozbierať spomienky ľudí, ako tieto veľké zmeny vnímali pohľadom svojich malých vlastných osobných histórií. Chceme z nich vydať knihu, v ktorej bude vaša spomienka na tú vašu Petržalku, fakty ale aj emócie, vlastná skúsenosť autorov, nie historikov a politikov, ale nás obyčajných ľudí, ktorých pohľad na vtedajšiu skutočnosť pokladáme za dôležité zachovať.
„Moja spomienka na Petržalku“ bude kniha o staršej aj novšej Petržalke, vlastných spomienok starých petržalčanov (kým ešte sú medzi nami) aj obyvateľov, ktorí sa prisťahovali do panelákového mesta, založili si tu rodiny, ale aj novej generácie, ktorá sa tu narodila a vyrástla a bude vytvárať zo sídliska skutočné mesto, svoj domov. Vzácne budú pre nás aj spomienky ľudí, ktorí tu nikdy nebývali, ale Petržalka pre nich, v dobrom či v zlom, niečo znamenala a zostala im stopa v pamäti.
Súčasťou projektu je aj zozbieranie a uverejnenie fotografií domov a ulíc, ktoré už neexistujú, ale aj osobných snímok, ktoré zaznamenali svoju dobu, miesto i ľudí. Chceme vytvoriť miestnu zbierku fotografií „Obrazovú pamäť Petržalky“ a kniha vašich spomienok bude ilustrovaná týmito fotografiami.
Prosíme vás, doneste svoju krátku ale aj dlhšiu spomienku na Petržalku, na život, lásky, prácu, deti, zážitky, na to, čo vám utkvelo v pamäti. Prosíme, priložte k spomienke aj svoje meno a adresu, lebo z vás chceme vylosovať výhercov zaujímavých cien. Ak nechcete, stačí nám napísať aspoň meno bez priezviska a ešte vek. Ak nám darujete fotografie, prosíme ceruzkou zo zadu napísať čo je na nej, ulica, rok kedy asi vznikla. Samozrejme k nim potrebujeme vašu adresu, ak chcete, aby sa vám vrátila. Samozrejme originál vrátime! Vaše spomienky a fotografie nám môžete doniesť na ktorúkoľvek našu pobočku knižnice, mame ich v Petržalke desať, naše kolegyne knihovníčky ich od vás radi prevezmú. Môžete ich poslať aj e-mailom na adresu :
kniznica@kniznicapetrzalka.sk alebo aj poštou či osobne na adresu : Miestna knižnica Petržalka, Kutlíkova 17, 851 02 Bratislava

Dejiny Petržalky nebudú úplné, pokiaľ v nich chýba vaša spomienka !
Keny
Keny says:
24. 10. 2012 14:22
Sorry for the huge review, but I'm relaly loving the new Zune, and hope this, as well as the excellent reviews some other people have written, will help you decide if it's the right choice for you .I was very ecstatic to locate this site on yahoo.I wished to say thanks to you with regard to this superb article!! I undoubtedlyenjoyed every little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you post .
azialprq
azialprq says:
24. 10. 2012 23:16
ouwauexndv
ouwauexndv says:
26. 10. 2012 06:03
8JYNbw , [url=http://xsbgiuuzvwcd.com/]xsbgiuuzvwcd[/url], [link=http://zloziswcuxun.com/]zloziswcuxun[/link], http://tgtykvinwsxm.com/
nxdbpfr
nxdbpfr says:
26. 10. 2012 20:15
hmvrtnod
hmvrtnod says:
27. 10. 2012 07:16
LPSfA5 , [url=http://qkbgxajnmdjx.com/]qkbgxajnmdjx[/url], [link=http://udhdehjboqei.com/]udhdehjboqei[/link], http://mqbdzmecmoxx.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Október 2021 »
Október
PoUtStŠtPiaSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1351 signatures so far

Latest signatures

  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
  • Merziuzi fxXNbkfagGX, New York,
  • Mária Gazáreková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

739 signatures so far

Latest signatures

  • Zuzana Medíková, Pažitná 1400/2
  • Ludovit Bohm, Jasovská 5
  • Martina Helbichova, Topoľčianska, 12
  • Daniel Suchý, Pečnianska 27
  • Lea Mikušová, Gessayova 43
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'