Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalská okrášľovacia iniciatíva

Petržalská okrášľovacia iniciatíva

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 10. 05. 2010 13:25
zahrnuté do:
Zapojiť obyvateľov mestskej časti do aktivít, ktoré priamo prispejú k skrášleniu okolia bytových domov, má pomôcť projekt Petržalská okrášľovacia iniciatíva. Za prvé dva roky od jeho spustenia (2008) bolo prakticky zrealizovaných 14 predzáhradiek, pričom celkové náklady na vykonané sadovnícke úpravy sa dostali na úroveň 30 tisíc EUR. Pre rok 2010 vyčlenili poslanci v miestnom rozpočte sumu 10 tisíc EUR.
Žiadosti o získanie nenávratnej finančnej dotácie je potrebné doručiť miestnemu úradu, oddeleniu životného prostredia. Zelený projekt petržalskej samosprávy vychádza z jej programových priorít a má bezprostredne prispieť ku skvalitneniu životného prostredia v okolí panelových domov vytvorením živých, sadovnícky upravených predzáhradiek (napr. Rovniankova 16, Bradáčova 2, Furdekova 4, Belinského 9). Do okrášľovacej iniciatívy sa môžu zapojiť vlastníci bytov prostredníctvom svojho správcu, alebo neziskovej organizácie. Súčasťou žiadosti je zápis z domovej schôdze, kde väčšina vlastníkov s projektom súhlasí. Finančný príspevok poskytne miestny úrad na základe zmluvy o spolupráci, ktorá žiadateľom garantuje okrem iného aj odborné konzultácie za účelom usmernenia navrhovaných sadovníckych úprav. Ide napríklad o vybranie vhodných drevín, definovanie podmienok ohľadom údržby, starostlivosti, či možné alergizujúce vlastnosti vybraných druhov rastlín. Petržalská iniciatíva vytvára priestor pre tých ľudí, ktorí chcú prispieť ku skrášleniu okolia konkrétneho domu, činžiaku. Širšia verejnosť sa vďaka projektu stáva spolutvorcom „zelenej samosprávnej agendy“, posilňuje sa vzťah ľudí k životnému prostrediu. Jednotlivé predložené žiadosti vecne posúdi miestna komisia životného prostredia a navrhne tiež ich časovú realizáciu s vyčlenením konkrétneho nenávratného finančného príspevku. Viac informácií o okrášľovacej iniciatíve nájdete na oficiálnej stránke samosprávy – www.petrzalka.sk (časť – Oddelenie životného prostredia), alebo priamo na miestnom úrade (Kutlíkova 17), Oddelení životného prostredia (Mgr. Jana Jecková – 4. poschodie).
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'