Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalskí aktivisti upozorňujú na klamlivú kampaň na volebných bilbordoch strany „Občianski kandidáti“

Petržalskí aktivisti upozorňujú na klamlivú kampaň na volebných bilbordoch strany „Občianski kandidáti“

Autor: Redakcia Posledná zmena 10. 11. 2009 23:18
zahrnuté do:
Na zavádzanie na reklamných bilbordoch kandidátov na poslancov do VÚC za stranu „Občianski kandidáti“ v Bratislave upozorňujú aktivisti, ktorí sa dlhodobo venujú ochrane občianskych práv a záchrane zelene v Petržalke.
Lídri zo strany „Občianski kandidáti“ sľubujú v nákladnej kampani voličom parky, zeleň a tvrdia, že budú názor občanov rešpektovať. „Považujeme za svoju povinosť upozorniť voličov, že o miesta poslancov sa uchádzajú ľudia, ktorí v mestskom zastupiteľstve schvaľovali lacné predaje pozemkov developerskym spoločnostiam bez rešpektovania silného záujmu občanov na zachovaní zelene, realizácii parku a ochrane Sadu Janka Kráľa,“ hovorí  zástupca 14.000-covej občianskej petície Elena Pätoprstá, v ktorej sa občania pokúšali zachrániť pred výrubom lesík Krasovského. Európska komisia prijala na tieto pozemky aj podnet pre neoprávnenú štátnu pomoc kvôli predajom pod trhovú cenu a nerešpektovaniu férového podnikateľského prostredia.
 
 „Nedôverujeme ich predvolebným sľubom a veľmi sa obávame, že Petržalka príde o existujúce ekologické a dopravné výhody, tak ako sa to stalo pri chaotickom zahusťovaní Dlhých Dielov. Dôsledkom nezmyselých predajov bez rešpektovania záujmu obyvateľov sú iba ekologické a dopravné problémy, zaberanie zelene a parkovacích miest obyvateľom a zvyšujúce sa konflikty medzi stavebnikmi a miestnymi občanmi. Takáto situácia je z dlhodobého hľadiska neúnosná a vyžaduje si, aby samosprávy zisťovali a rešpektovali názor obyvateľov ešte pred dlhodobým prenájmom alebo predajom pozemku v ich okolí. Takýto postup je v EU bežný a je načase ho implementovať aj na Slovensko,“ uviedla Pätoprstá.
 
Časť kandidátov na poslancov zo strany „Občianski kandidáti“ tvorí skupina poslancov, ktorí odišli alebo „boli odídení“ z SDKÚ. Väčšina z nich už v bratislavskej komunálnej politike pôsobí. „Tvária sa ako kandidáti z radov občanov, sú to však politici, ktorí pôsobili v strane, do volieb ich znovu posiela účelovo založená strana a máme skúsenosť, že často hlasovali podľa straníckeho príkazu a nie podľa svedomia,“ dodáva ďalšia petržalská aktivistka Ivana Brezinská z OZ Petržalské ihriská.
 
Podľa stránky Občianskych kandidátov je na Slovensku čas na ZMENU. Petržalskí aktivisti varujú: Zmenou určite nebude, ak sa na miesta poslancov dostanú tí istí ľudia, ktorí už v bratislavskej komunálnej politike mali šanci konať v prospech občanov a nerobili to.
Anonymous says:
12. 11. 2009 19:55

Na kandidátke OK je v Bratislave spolu 31 ľudí, z toho 23 kandidovalo v minulých obecných voľbách za SDKÚ-DS alebo za koalície, ktoré táto strana vytvorila. To isté platí o všetkých troch členoch vedenia strany.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'