Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petržalskí aktivisti upozorňujú na klamlivú kampaň na volebných bilbordoch strany „Občianski kandidáti“

Petržalskí aktivisti upozorňujú na klamlivú kampaň na volebných bilbordoch strany „Občianski kandidáti“

Autor: Redakcia Posledná zmena 10. 11. 2009 23:18
zahrnuté do:
Na zavádzanie na reklamných bilbordoch kandidátov na poslancov do VÚC za stranu „Občianski kandidáti“ v Bratislave upozorňujú aktivisti, ktorí sa dlhodobo venujú ochrane občianskych práv a záchrane zelene v Petržalke.
Lídri zo strany „Občianski kandidáti“ sľubujú v nákladnej kampani voličom parky, zeleň a tvrdia, že budú názor občanov rešpektovať. „Považujeme za svoju povinosť upozorniť voličov, že o miesta poslancov sa uchádzajú ľudia, ktorí v mestskom zastupiteľstve schvaľovali lacné predaje pozemkov developerskym spoločnostiam bez rešpektovania silného záujmu občanov na zachovaní zelene, realizácii parku a ochrane Sadu Janka Kráľa,“ hovorí  zástupca 14.000-covej občianskej petície Elena Pätoprstá, v ktorej sa občania pokúšali zachrániť pred výrubom lesík Krasovského. Európska komisia prijala na tieto pozemky aj podnet pre neoprávnenú štátnu pomoc kvôli predajom pod trhovú cenu a nerešpektovaniu férového podnikateľského prostredia.
 
 „Nedôverujeme ich predvolebným sľubom a veľmi sa obávame, že Petržalka príde o existujúce ekologické a dopravné výhody, tak ako sa to stalo pri chaotickom zahusťovaní Dlhých Dielov. Dôsledkom nezmyselých predajov bez rešpektovania záujmu obyvateľov sú iba ekologické a dopravné problémy, zaberanie zelene a parkovacích miest obyvateľom a zvyšujúce sa konflikty medzi stavebnikmi a miestnymi občanmi. Takáto situácia je z dlhodobého hľadiska neúnosná a vyžaduje si, aby samosprávy zisťovali a rešpektovali názor obyvateľov ešte pred dlhodobým prenájmom alebo predajom pozemku v ich okolí. Takýto postup je v EU bežný a je načase ho implementovať aj na Slovensko,“ uviedla Pätoprstá.
 
Časť kandidátov na poslancov zo strany „Občianski kandidáti“ tvorí skupina poslancov, ktorí odišli alebo „boli odídení“ z SDKÚ. Väčšina z nich už v bratislavskej komunálnej politike pôsobí. „Tvária sa ako kandidáti z radov občanov, sú to však politici, ktorí pôsobili v strane, do volieb ich znovu posiela účelovo založená strana a máme skúsenosť, že často hlasovali podľa straníckeho príkazu a nie podľa svedomia,“ dodáva ďalšia petržalská aktivistka Ivana Brezinská z OZ Petržalské ihriská.
 
Podľa stránky Občianskych kandidátov je na Slovensku čas na ZMENU. Petržalskí aktivisti varujú: Zmenou určite nebude, ak sa na miesta poslancov dostanú tí istí ľudia, ktorí už v bratislavskej komunálnej politike mali šanci konať v prospech občanov a nerobili to.
Anonymous says:
12. 11. 2009 19:55

Na kandidátke OK je v Bratislave spolu 31 ľudí, z toho 23 kandidovalo v minulých obecných voľbách za SDKÚ-DS alebo za koalície, ktoré táto strana vytvorila. To isté platí o všetkých troch členoch vedenia strany.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Január 2018 »
Január
PoUtStŠtPiaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1317 signatures so far

Latest signatures

  • JimmiXzSq NhjtoNqjnYldjHJgsOX, New York,
  • Milan Krajčovič, Rovinka,
  • Ivan Pastucha, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke