Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 11.3.2010: Konanie voči Messaline pokračuje

SME, 11.3.2010: Konanie voči Messaline pokračuje

Autor: Redakcia Posledná zmena 16. 03. 2010 13:04
zahrnuté do:
Petržalka v stredu obnovila správne konanie voči erotickému salónu Messalina Club.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5281023/konanie-voci-messaline-pokracuje.html

Správne konanie o obmedzení prevádzkových hodín erotického klubu Messalina v Sade Janka Kráľa pokračuje po mesačnej prestávke. Salón je otvorený od 19.00 do 6.00, samospráva chce tento čas skrátiť do polnoci. „Uzavreli sme ústne pojednávanie, mestská časť vydá rozhodnutie do tridsiatich dní," povedal Ľubomír Andrassy, hovorca Petržalky.
Prerokovania návrhu o skrátení otváracej doby sa zúčastnili aktivisti z iniciatívy Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa a majitelia erotického salóna s advokátom.
Andrassy tvrdí, že o výsledku je predčasné hovoriť, pretože by to mohlo spochybniť konanie samosprávy. Ak aj mestská časť dosiahne skrátenie prevádzky, majiteľ salóna sa môže odvolať.
Podľa advokáta Petra Schmidla, ktorý zastupuje prevádzkovateľa klubu, mestská časť chce rozhodovať o niečom, o čo ju nikto nežiada. Starosta Milan Ftáčnik podľa neho nemá podnet na to, aby obmedzil prevádzku. „Nikto nežiada skrátenie prevádzkovej doby, ale odstránenie prevádzky zo Sadu Janka Kráľa," povedal Schmidl. Advokát tvrdí, že zástupcovia iniciatívy na pojednávaní to jasne povedali.
Počkajú na rozhodnutie
Schmidl povedal, že správne konanie má jasné predpisy a postup, ako sa má konať. Zatiaľ nevie prečo, o čom a ako chcú rozhodnúť. „Čakáme na rozhodnutie, nič iné nám nezostáva."
To, že salón je v chránenom Sade Janka Kráľa, sa nepáči aktivistom. „Erotický salón v národnej kultúrnej pamiatke je v rozpore s verejným záujmom a s dobrými mravmi," povedal hovorca iniciatívy Oliver Kríž.
Iniciatívu podporuje aj petržalská samospráva, ktorá môže zmeniť prevádzkový čas podniku, ak si to vyžaduje verejný záujem. Cieľom iniciatívy je zrušenie erotického salóna v najstaršom verejnom parku v strednej Európe, obmedzenie prevádzkových hodín bude považovať iba za čiastočný úspech.
Sťažnosti a petície
Starosta môže obmedziť podľa zákona čas prevádzky na základe sťažnosti občanov. Kríž tvrdí, že petržalskému úradu odovzdali 73 písomných sťažností, 39 sťažností, ktoré boli podané cez internet a 476 petičných podpisov.
Podľa Kríža samospráva investuje do revitalizácie Sadu Janka Kráľa ročne desiatky tisíc eur, park by preto mal slúžiť ľuďom, a nie majiteľovi salónu. V tomto priestore by podľa neho mohlo byť napríklad informačné mestské centrum, cukráreň alebo čitáreň.
Iniciatíva začiatkom februára informovala listom majiteľa, že mesto v rozpočte vyčlenilo z rezervného fondu 300-tisíc eur na prípadné odkúpenie budovy.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'