Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Sme, 12.4.2010: Pozemky v Petržalke preverí advokát

Sme, 12.4.2010: Pozemky v Petržalke preverí advokát

Autor: Redakcia Posledná zmena 24. 01. 2013 20:11
zahrnuté do:
Magistrát požiadal advokátsku kanceláriu, aby overila súdne spory o pozemky v Petržalke na Lúkach VII. a VIII. Tie už totiž po prehratom súde nepatria mestu, ale súkromníkovi. Ako dôvod, prečo oslovili externého právnika, uvádza vedenie mesta to, že ide o spory, ktoré prebehli už v rokoch 1995 – 1996 a vtedajší zamestnanci mesta už na magistráte nepracujú.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5324990/pozemky-v-petrzalke-preveri-advokat.html Taká bola odpoveď primátora Andreja Ďurkovského na interpeláciu petržalského starostu Milana Ftáčnika. Starosta interpeloval Ďurkovského 25. februára. „Požiadal primátora, aby podrobne zdokumentoval postup mesta pri riešení dotknutých vlastníckych vzťahov,“ povedal petržalský hovorca Ľubomír Andrassy. „Starosta chce vedieť, či magistrát urobil všetko pre to, aby obhájil nielen vlastný záujem, ale aj záujem občanov.“ „Ak v danom prípade došlo k právoplatnému skončeniu súdnych sporov a nie je ani priestor na podanie mimoriadnych opravných prostriedkov, považujem hospodárnosť a zmysluplnosť použitia finančných prostriedkov mesta na vypracovanie externého právneho stanoviska prinajmenšom za otáznu," povedal o žiadosti magistrátu advokát Andrej Werner. Odpoveď bez odpovede Odpoveď Ďurkovského zatiaľ nevysvetľuje, prečo stoja paneláky i verejné budovy na súkromných pozemkoch. Mesto tvrdí, že celú záležitosť je možné spätne prešetriť len cez externých právnikov. Po získaní stanoviska magistrát sľúbil, že ho poskytne Petržalke. Andrassy pripomenul, že Ftáčnik chcel informácie od primátora už v roku 2007, keď sa o zmene vlastníka dozvedel. Odpoveď však nedostal. Riaditeľka magistrátu Anna Pavlovičová ale tvrdí, že Petržalka magistrát nepožiadala o dodanie dokumentov a rovnako nepredložila iné návrhy na riešenie sporu. Ftáčnik svoje tvrdenia však vie dokázať kópiami svojich žiadostí. Platby pre súkromníka Pôda pod petržalskými panelákmi nepatrí po prehratom súdnom spore mestu, ale firme Rezerva, za ktorou stojí veľkopodnikateľ Ivan Feješ. Petržalčania tak za pôdu pod panelákmi musia platiť súkromníkovi. Zaplatiť majú viac, ako za pozemky dali prvovlastníci bytov. Prvovlastníci si meter štvorcový môžu odkupovať za 17 centov. Rezerva najskôr od ľudí požadovala 49,79 eura za meter štvorcový. Neskôr Ďurkovský a Ftáčnik s Rezervou dohodli dvadsaťpercentnú zľavu. Predĺžil sa aj termín žiadosti o odkúpenia pozemkov. Uplynie 15. apríla.

« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1355 signatures so far

Latest signatures

  • Zuzana Károlyová, Bratislava,
  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'