Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 17.2.2010: Bude tu nád-HERNE!

SME, 17.2.2010: Bude tu nád-HERNE!

Autor: Redakcia Posledná zmena 20. 02. 2010 22:46
Komentár Daniela Heviera - megakasíno...

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/5246638/bude-tu-nad-herne.html


V Petržalke bolo verejné prerokovanie urbanistickej štúdie polyfunkčného centra. Nedajte sa oklamať oficiálnou hantírkou - bolo to predstavenie najväčšej herne v strednej Európe. Kasíno pochádza z latinského casa, čo znamenalo chatrč, chalupu, ale aj brloh či noru. V taliančine znamenalo casino najprv domček či miestnosť pre uzavretú spoločnosť. Nedajme sa mýliť prítulnosťou tohto slova, talianska mafia aj slovo „rodina" používa v inom význame ako slušní ľudia. Neskôr sa kasínom nazýval regulárny bordel.
Hovorme teda o tom, čo investori zahmlievajú, zaobaľujú do vaty. Na Slovensku sa má postaviť obrovská herňa. Herňa je to najdôležitejšie z projektu, bez nej nemajú záujem postaviť ani ďalšie potemkinovské objekty, ktoré slúžia iba na kamufláž alebo vyčistenie svedomia tých, čo sa dali kúpiť.
Ak neviete, čo je to herňa, pozrite si hocijaký béčkový americký film. Nikde sa tam nezobrazuje rozosmiaty americký dôchodca utrácajúci v rozumnej miere svoje peniaze, ale iba vraždy, drogy, prostitútky, krv, pomsta, násilie, závislosť, zločin, lúpeže, boj o moc... Herňa je najefektívnejší stroj na získavanie peňazí, v ktorom dobrovoľne či v nedobrovoľnej závislosti prichádzajú úbožiaci o svoju slobodu.
Herný biznis ešte nikdy a nikde neskrachoval, vždy iba prosperuje. A najviac v čase krízy. A najviac v krajine zúfalcov, ktorou sa pomaly a nezadržateľne stáva aj Slovensko. Je vymyslený tak, že nemôžete vyhrať. Nie je to iba neškodná hra, je to krvavá hra, v ktorej sa hrá o ľudské šťastie, pokoj a akokoľvek pateticky to znie - o ľudské duše.
Ľudia, ktorí si vznešene hovoria investori, nás lákajú ružovou budúcnosťou a marketingovými frázami. Manažérske biele goliere lákajú biele kone - tento národ. Know-how tohto vábenia je stále rovnaké, či ide o navádzanie na zločin, alebo hriech. Či ide o získanie prvonarkomana, či vykonávateľa zločinu: nič sa nemôže stať, všetko je zabezpečené, uvidíš, bude to skvelé, už nikdy nijaké problémy...
Všetko je inak - už teraz. Zo sľubovaných desiatok tisíc miest je dnes úbohých dvetisíc. A ani ďalšie sľuby - ale nazvime ich rovno lži a klamstvá - sa nesplnia: neprídu americkí dedkovci, ale ukrajinskí bossovia, nebudú tam žiadne kongresy (viete si predstaviť oficiálnych predstaviteľov štátov, ako rokujú vo vykričanej štvrti?)
Zmení sa iba jedno: Slovensko sa ešte viac posunie do zóny sveta, v ktorom páchne krv a špina, v ktorom sa zločin vplieta do prevádzky štátu. Keď nás peniaze prevalcujú, keď nás títo ľudia zmoneypulujú, Slovensko sa stane konečne tým, po čom túži - bude stredom Európy. Tej chudobnej a zločineckej. Dovidenia v pekle, priatelia!


Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/5246638/bude-tu-nad-herne.html

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'