Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 26.2.2009: Občania sa môžu vyjadriť k parkovaniu v Petržalke

SME, 26.2.2009: Občania sa môžu vyjadriť k parkovaniu v Petržalke

Autor: ivana brezinská Posledná zmena 08. 03. 2009 15:12
zahrnuté do:
Obyvatelia bratislavskej Petržalky sa môžu od 1. do 29. marca vyjadriť k parkovaniu v mestskej časti. Agentúru SITA o tom dnes informoval tlačový tajomník petržalského miestneho úradu Ľubomír Andrassy.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si prosím tento článok v originálnom kontexte na stránke webovej stránke denníka SME

"Miestna samospráva má záujem, aby prijímanie praktických opatrení nebolo len od "úradníckeho“ stola, preto v spolupráci s Petržalskými novinami organizuje verejnú diskusiu, ktorou chce aktívne zapojiť občanov do formovania záväzných rozhodnutí," zdôvodnil. Po vyhodnotení marcovej diskusie sa uskutoční začiatkom apríla verejné stretnutie starostu Milana Ftáčnika, miestnych poslancov a odborných zamestnancov úradu s verejnosťou.

Následne sa spracuje potrebná dokumentácia, prvé stavebné úpravy by sa podľa hovorcu mohli začať v máji. Petržalčania môžu posielať svoje námety a postrehy v elektronickej podobe na adresu tlacove@petrzalka.sk, alebo poštou s označením "Statická doprava“ na adresu Miestny úrad, Kutlíkova 17, 852 12 Bratislava.

"Okrem podnetov k navrhovaným opatreniam môžu diskutujúci predkladať ďalšie alternatívne návrhy, ktoré odporúčajú realizovať," doplnil Andrassy. Ako tiež uviedol, realizácia petržalského programu je nepriamo závislá od ústretového prístupu hlavného mesta. Medzi vážne prekážky totiž podľa neho často patrí nesúhlasné stanovisko magistrátu so zverením pozemkov, na ktorých sa môžu investičné aktivity realizovať, do správy, prenájmu mestskej časti.

Petržalke chýba takmer 40 000 miest na parkovanie osobných áut. Podľa spracovanej odbornej analýzy môže samospráva pri reálnom zohľadnení priestorových aj finančných možností vytvoriť v priebehu najbližších štyroch rokov desaťtisíc nových parkovacích miest, myslí si Andrassy.

Samospráva navrhuje v prvej polovici roka 2009 zjednosmernenie a následne vyznačenie čiastočného státia na chodníku a komunikácií na uliciach Fedinova, Prokofievova, Lachova – Námestie Hraničiarov, Holíčska, Medveďova, Jasovská, Blagoevova. Výstavba nových parkovacích miest na základe pripravenej projektovej dokumentácie sa plánuje na uliciach Furdekova, Starhradská, Znievska, Wolkrova a Belinského.

Prepojením Žehrianskej ulice s Humenským námestím je podľa hovorcu možné vytvoriť 30 kolmých státí. Andrassy zároveň doplnil, že v súlade s projektom revitalizácie verejných detských ihrísk boli tiež vytypované lokality, ktoré už dnes neslúžia ako oddychové zóny, a preto je ich možné upraviť na nové parkoviská. Ide o ihrisko na Markovej, Topoľčianskej, Jasovskej a Alžbety Gwerkovej.

Návrhy vypracovala Rada fondu statickej dopravy ako poradný orgán samosprávy pre otázky týkajúce sa výstavby nových parkovísk na území Petržalky. Aktuálne návrhy a praktické opatrenia vychádzajú z Programu riešenia statickej dopravy, ktorý ešte v závere roku 2007 prijali petržalskí poslanci, dodal Andrassy.

Fitri
Fitri says:
24. 10. 2012 15:01
Oh, the comments are on the side now. Cool. (Something's weird when you type touhgh disappears off the side.)Very interesting.I've had the same reaction to the Che t-shirts excellent points about other varieties of the same thing.There is some sort of vintage/ nostalgia aspect I'm old enough to remember when CCCP was something you saw (newspapers, TV, whatever), something that was a little ominous. You never see it any more. So there is this little initial hey! reaction, that seems to be divorced from context somewhat. (For example, I recently had a discussion about those little flashcubes that were used oncameras in the 70 s it was an item in a book and people who hadn't touhght of them in years were having fun talking about them.)But yeah, that little hey reaction isn't (or shouldn't) be enough for people to actually, what, condone that which is being portrayed.
Mazhar
Mazhar says:
24. 10. 2012 15:49
Great Post, I love to read posts that are informative and aculatly have good content. Thank you for sharing your knowledge and I look forward to seeing more.
mgbphoeses
mgbphoeses says:
24. 10. 2012 23:29
uvvhhsqfbw
uvvhhsqfbw says:
26. 10. 2012 06:14
zHBUKe , [url=http://rdyvnffteerj.com/]rdyvnffteerj[/url], [link=http://bmhdbsbxojsa.com/]bmhdbsbxojsa[/link], http://divzcitxlgdg.com/
Lucinda
Lucinda says:
26. 10. 2012 09:39
I'm not eailsy impressed. . . but that's impressing me! :)
gkanugkxv
gkanugkxv says:
27. 10. 2012 02:30
ykpgjudxhkd
ykpgjudxhkd says:
27. 10. 2012 07:27
Ait9OC , [url=http://megqdgjjqkwm.com/]megqdgjjqkwm[/url], [link=http://hwmgttyljseb.com/]hwmgttyljseb[/link], http://bshlvpewuhsp.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'