Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 29.1.2010: Parkovisko pre odtiahnuté autá Petržalčania nechcú

SME, 29.1.2010: Parkovisko pre odtiahnuté autá Petržalčania nechcú

Autor: Redakcia Posledná zmena 19. 02. 2010 19:09
zahrnuté do: ,
Mnohým občanom z okolia Macharovej ulice blízko Šrobárovho námestia v bratislavskej Petržalke sa nepozdáva vybudovanie parkoviska pre odtiahnuté autá. Takéto parkovisko pre odtiahnuté autá z tejto mestskej časti a Starého Mesta by tu chcela postaviť spoločnosť Car Towing, a.s.k ktorá má pozemok v nájme na päť rokov od júla minulého roka.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5214902/parkovisko-pre-odtiahnute-auta-petrzalcania-nechcu.html

Negatívne sa k tomuto zámeru postavili miestni poslanci už koncom novembra minulého roka. Na štvrtkovom podvečernom verejnom stretnutí občanov s investorom a predstaviteľmi samosprávy ho skritizovali aj občania. Podľa nich takáto stavba nepatrí do zastaveného územia, ale na okraj mesta, prípadne mimo mesta. Občania zároveň požadujú, aby na danom mieste vybudovala samospráva verejné, osvetlené parkovisko bez oplotenia.

To, čo sa na pozemku nakoniec vybuduje, majú "v rukách" miestni poslanci. Tí by o tom mali opätovne rozhodovať na zastupiteľstve v utorok na budúci týždeň. Keď samospráva koncom minulého roka zámer s parkoviskom pre odtiahnuté autá odmietla, zároveň rozhodla, že plány investora prediskutuje s dotknutými občanmi. Ak by sa mestská časť rozhodla, že na ploche vybuduje niečo iné ako navrhuje investor, je to podľa nájomnej zmluvy dôvod na jej výpoveď.

Tú zatiaľ starosta Milan Ftáčnik nevypovedal, pretože sa "nechce dostať do právnych problémov" pre neplatné vypovedanie zmluvy. Samospráva zatiaľ definitívne nepovedala, čo by tam chcela vybudovať. Isté je len to, že občania súhlasia s verejným, osvetleným parkoviskom. Odmietajú jeho oplotenie. Osadenie kamery je zatiaľ pre značné náklady otázne, nereálne je podľa starostu pre nedostatok peňazí zriadenie stráženého parkoviska.

Investorská spoločnosť si podľa predsedu predstavenstva Radovana Valenta počká na rozhodnutie poslancov, názor približne 30 diskutujúcich občanov nepovažuje za reprezentatívnu vzorku. Až po definitívnom názore zastupiteľstva podnikne spoločnosť ďalšie kroky. Valent však zároveň potvrdil, že ak poslanci ich investičný zámer odmietnu, spoločnosť si bude vymáhať náklady, ktoré s pozemkom doteraz mala.

Plochu totiž očistila a vybudovala okolo nej oplotenie. Koľko spoločnosť už investovala, nevedel Valent uviesť, je to však údajne viac, ako si na tento rok vyčlenila na tento problém samospráva. Tá má na to v rozpočte zatiaľ vyčlenených 10-tisíc eur. Celkové náklady päťročného projektu investora sú okolo 150-tisíc eur.

Plocha bola v minulosti pôvodne prenajatá na vybudovanie hokejbalového ihriska. Pre neplatenie nájomného však bola nájomná zmluva v roku 2007 vypovedaná. Plocha bola dlho neudržiavaná, návrhy na vybudovanie bytových domov vedenie mestskej časti rázne odmietlo. Pri minuloročnej verejnej diskusii o parkovaní občania o vybudovanie verejného parkoviska záujem neprejavili. Betónová plocha s množstvom pneumatík zostala naďalej neupravená a neosvetlená.

Často ju využívali napríklad autoškoly pri precvičovaní parkovania. Minulý rok však prišiel investor s návrhom vybudovať tu dočasné parkovisko pre odtiahnuté vozidlá. Parkovisko aj pre autobusy a nákladné autá neprichádzalo podľa vedenia mestskej časti do úvahy, starosta však nakoniec súhlasil s parkoviskom pre osobné autá a nájomnú zmluvu na pozemok podpísal. Investor tu chce podnikať päť rokov, potom by sa celá plocha vrátila mestskej časti.


Yancy
Yancy says:
24. 10. 2012 13:45
This is just the perfect anwesr for all of us
Elenir
Elenir says:
24. 10. 2012 14:56
Hey, you're the goto expert. Thanks for hnaging out here.
hhlryxob
hhlryxob says:
24. 10. 2012 23:16
mbshoqahuu
mbshoqahuu says:
26. 10. 2012 06:03
mHMPiw , [url=http://qczuhlagnmxw.com/]qczuhlagnmxw[/url], [link=http://qhgcgvqfcjzs.com/]qhgcgvqfcjzs[/link], http://iexkapxpfmpq.com/
Keyla
Keyla says:
26. 10. 2012 08:27
Okay I'm covninced. Let's put it to action.
vrxnvgnb
vrxnvgnb says:
26. 10. 2012 20:16
pwupujwvc
pwupujwvc says:
27. 10. 2012 07:17
ta1BIK , [url=http://ufnhhofifhax.com/]ufnhhofifhax[/url], [link=http://blettmsvdlod.com/]blettmsvdlod[/link], http://rrnubfxnofdy.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'