Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 3.2.2010: Parkovisko na Macharovej asi postaví samospráva

SME, 3.2.2010: Parkovisko na Macharovej asi postaví samospráva

Autor: Redakcia Posledná zmena 19. 02. 2010 18:55
Petržalke chýba asi 40- tisíc miest na parkovanie. Rozhoduje sa o využití nevyužívanej plochy.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5223711/parkovisko-na-macharovej-asi-postavi-samosprava.html

Na Macharovej ulici by malo byť verejné osvetlené parkovisko, ktoré by tu vybudovala mestská časť. Rozhodli o tom v utorok miestni poslanci. Poslanci svojím rozhodnutím podporili obyvateľov, ktorých sa výstavba týka.

Nevyužívanú verejnú plochu prenajala mestská časť vlani v lete spoločnosti Car Towing. Investor chcel na pozemku postaviť strážené parkovisko s odťahovkou. Zastupiteľstvo teraz odsúhlasilo, aby prednosta miestneho úradu vypracoval správu o možnosti postaviť na pozemku parkovací dom v réžii mestskej časti. Návrh sa prerokuje vo verejnej diskusii a následne na zastupiteľstve.

Parkovisko na Macharovej by mala vybudovať mestská časť, zatiaľ však nie je jasné, koľko to bude stáť. „Neviem dnes definitívne povedať, koľko stojí vybudovanie parkoviska," povedal starosta Milan Ftáčnik. Na investičný zámer dala Petržalka v rozpočte 10-tisíc eur.

Samospráva príde o peniaze

Ak daná suma nepostačí na vybudovanie parkoviska, poslanci budú musieť ešte rozhodnúť, odkiaľ vezmú na projekt ďalšie peniaze.

Mestská časť mala dostávať počas piatich rokov od investora za prenájom pozemku 20-tisíc eur ročne.
Vypovedaním nájomnej zmluvy Petržalka o tieto peniaze príde, čo bude podľa prednostu miestneho úradu Mariána Miškanina ďalším dôvodom na zmenu rozpočtu.

„Plánovali sme vybudovanie parkoviska s 30 až 40 parkovacími miestami. Odťahová služba mala byť v druhej časti a slúžila by na odťahovanie zle zaparkovaných áut zo Starého Mesta a Petržalky," povedal Radovan Valent, predseda predstavenstva Car Towing. Po piatich rokoch by mestská časť získala celú plochu bezplatne.

Investor ponúkol aj možnosť vybudovať hromadné garáže, kde by si obyvatelia museli státie kúpiť. Tí však so žiadnym návrhom investora nesúhlasili.

Podľa Valenta to vyzerá tak, že schválením investičného zámeru mestskej časti bude nájomná zmluva vypovedaná. Na projektovú dokumentáciu a úpravu parkoviska doteraz spoločnosť vynaložila asi 120-tisíc eur. O ďalšom postupe rozhodne firma po konzultácii s právnikmi.

Parkovisko namiesto ihriska

Dlhodobý problém s nedostatkom parkovacích miest majú v celej Petržalke, aj obyvatelia Markovej ulice.
Tí ešte v roku 2004 spísali petíciu, aby sa nevyužívané detské ihrisko premenilo na parkovisko. Poslanci v utorok schválili, že ihrisko by malo nahradiť parkovisko pre približne 30 áut.


Arturo
Arturo says:
24. 01. 2013 07:45
Shoot, so that's that one supopess.
vsomjsfeo
vsomjsfeo says:
27. 01. 2013 10:17
PwsJQI , [url=http://uzhlmvdwmooz.com/]uzhlmvdwmooz[/url], [link=http://rmplgvgjumsl.com/]rmplgvgjumsl[/link], http://ewnwoselkkfw.com/
Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'