Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 9.3.2010: Kasínu povedala Petržalka zásadné nie

SME, 9.3.2010: Kasínu povedala Petržalka zásadné nie

Autor: Redakcia Posledná zmena 16. 03. 2010 13:15
Metropolis americkej spoločnosti Harrahs a slovenského developera TriGránit má na konte ďalší nesúhlas. Po Jarovciach a primátorovi ho dnes zamietla aj Petržalka. Diskutovalo sa 2,5 hodiny.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5276973/kasinu-povedala-petrzalka-zasadne-nie.html

Takto významná otázka sa v Petržalke neprerokovávala 20 rokov. Odznelo to na prerokovaní urbanistickej štúdie projektu Metropolis samosprávou. Poslanci dnes štúdiu odmietli na návrh KDH.
Je otázne, či vlastne dnes investor stavať môže. Projekt zakreslený v štúdii by zrejme potreboval zmenu v územnom pláne. V určitom rozsahu sa podľa starostu Petržalky Milana Ftáčnika (s podporou Smeru) môže stavať aj dnes. Na kasíno akéhokoľvek rozsahu by však Metropolis potreboval licenciu a súhlas magistrátu.
Gábor Zászlós z TriGránitu hovorí, že hoci aj Petržalka projekt stopla, budú sa snažiť pokračovať. „Máme už vyše 10 kladných stanovísk od dotknutých orgánov štátnej správy," povedal Gábor Zászlós z TriGránitu. Hoci aj primátor sa vyjadril, že magistrát štúdiu odmieta, toto stanovisko ešte developer oficiálne nedostal. „Magistrát požiadal o odklad doručenia," povedal Zászlós.
Ako ale povedala námestníčka primátora Anna Dyttertová (KDH), mesto stanovisko odoslalo 3. marca na adresu spracovateľa - teda firme I.P.R. Slovakia.

Občianska vybavenosť
Hoci väčšina projektu s medializovanými piatimi miliónmi návštevníkov ročne by stála v katastri susedných Jaroviec, malou časťou by zasahovala aj Petržalku. Tamojší poslanci vplyv komplexu nevidia len na Petržalku, ale aj na mesto a Slovensko.
„Kasíno s rozlohou 20-tisíc metrov štvorcových už podľa európskej legislatívy nemôže byť brané ako funkcia občianska vybavenosť," povedal mestský poslanec Ernest Huska (SDKÚ).
„Nie som si istá, či to náš nesúhlas dokáže zastaviť," povedala Ľudmila Farkašovská (SF).
„Keď si vezmete Aupark, denne sem chodí 30-tisíc ľudí, krát 365 je asi 10 miliónov ľudí ročne. To je na porovnanie," povedal starosta Petržalky Milan Ftáčnik.
Odmietol názor, že kto by do Metropolisu šiel, hazardu by sa nevyhol. „V meste máme kasíno, je v priestore filharmónie a bežne sem chodíme na kultúrne podujatia," vysvetľoval.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Október 2018 »
Október
PoUtStŠtPiaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1345 signatures so far

Latest signatures

  • Petronela Štefancová, Bratislava,
  • Martin Štefanec, Bratislava,
  • Robert Frič, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

724 signatures so far

Latest signatures

  • Anna Pailingerova, Mlynarovicova 4
  • Renata Ignatčenková, Tranovského 26
  • Roman Komanek, Benadicka 9
  • Martin Falb, Salviova 28
  • Jana Kopcanova, Budatinska 17
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'