Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / SME, 9.3.2010: Kasínu povedala Petržalka zásadné nie

SME, 9.3.2010: Kasínu povedala Petržalka zásadné nie

Autor: Redakcia Posledná zmena 16. 03. 2010 13:15
Metropolis americkej spoločnosti Harrahs a slovenského developera TriGránit má na konte ďalší nesúhlas. Po Jarovciach a primátorovi ho dnes zamietla aj Petržalka. Diskutovalo sa 2,5 hodiny.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5276973/kasinu-povedala-petrzalka-zasadne-nie.html

Takto významná otázka sa v Petržalke neprerokovávala 20 rokov. Odznelo to na prerokovaní urbanistickej štúdie projektu Metropolis samosprávou. Poslanci dnes štúdiu odmietli na návrh KDH.
Je otázne, či vlastne dnes investor stavať môže. Projekt zakreslený v štúdii by zrejme potreboval zmenu v územnom pláne. V určitom rozsahu sa podľa starostu Petržalky Milana Ftáčnika (s podporou Smeru) môže stavať aj dnes. Na kasíno akéhokoľvek rozsahu by však Metropolis potreboval licenciu a súhlas magistrátu.
Gábor Zászlós z TriGránitu hovorí, že hoci aj Petržalka projekt stopla, budú sa snažiť pokračovať. „Máme už vyše 10 kladných stanovísk od dotknutých orgánov štátnej správy," povedal Gábor Zászlós z TriGránitu. Hoci aj primátor sa vyjadril, že magistrát štúdiu odmieta, toto stanovisko ešte developer oficiálne nedostal. „Magistrát požiadal o odklad doručenia," povedal Zászlós.
Ako ale povedala námestníčka primátora Anna Dyttertová (KDH), mesto stanovisko odoslalo 3. marca na adresu spracovateľa - teda firme I.P.R. Slovakia.

Občianska vybavenosť
Hoci väčšina projektu s medializovanými piatimi miliónmi návštevníkov ročne by stála v katastri susedných Jaroviec, malou časťou by zasahovala aj Petržalku. Tamojší poslanci vplyv komplexu nevidia len na Petržalku, ale aj na mesto a Slovensko.
„Kasíno s rozlohou 20-tisíc metrov štvorcových už podľa európskej legislatívy nemôže byť brané ako funkcia občianska vybavenosť," povedal mestský poslanec Ernest Huska (SDKÚ).
„Nie som si istá, či to náš nesúhlas dokáže zastaviť," povedala Ľudmila Farkašovská (SF).
„Keď si vezmete Aupark, denne sem chodí 30-tisíc ľudí, krát 365 je asi 10 miliónov ľudí ročne. To je na porovnanie," povedal starosta Petržalky Milan Ftáčnik.
Odmietol názor, že kto by do Metropolisu šiel, hazardu by sa nevyhol. „V meste máme kasíno, je v priestore filharmónie a bežne sem chodíme na kultúrne podujatia," vysvetľoval.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1353 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
  • Merziuziy GSHRpdCJLggmMH, New York,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

747 signatures so far

Latest signatures

  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
  • Otília Pecníková, Topoľčianska 10
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'