Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Vyjadrenia kandidátov na starostu

Vyjadrenia kandidátov na starostu

Autor: Redakcia Posledná zmena 26. 11. 2010 16:18
zahrnuté do:
Po zhromaždení všetkých otázok a pripomienok od obyvateľov Petržalky, sme v spolupráci s OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa vypracovali 12 bodov, ktoré sme zaslali na vyjadrenie (krátke, stručné, bez dlhých komentárov - áno, nie, čiastočne s výhradami) všetkým kandidátom na starostu Petržalky. Ich vyjadrenia budeme publikovať okamžite, ako nám ich zašlú.

1. V prípade zvolenia za starostu Petržalky budem považovať za rozhodujúcu vôľu obyvateľov, svoj sľub starostu. Dokážem odolávať v tejto veci aj v prípade opačného názoru svojej politickej strany alebo podporovateľov

2. U rozsiahlych projektov a stavieb budem zvolávať verejné zhromaždenia v dennom čase prijateľnom pre účasť pracujúcich obyvateľov, umožním uplatniť ich vôľu. U lokálnych projektov nepristúpim k rozhodovaniu bez verejného prejednania s obyvateľmi, ktorých sa môže dotýkať. Vykonám kroky k tomu, aby zasadnutia MZ mohli byť časovo prístupné obyvateľom v popoludňajších hodinách.

3. Ani v prípade, že osobne budem považovať prístup investora za seriózny, nebudem ho verejne podporovať proti vôli a záujmu vlastných voličov (napr. ako sa stalo pri predaji lesíka Krasovského).

4. Ohľadne investičných zámerov, EIA, výrubových, územných a stavebných konaní zabezpečím včasnú informáciu na webovej stránke. Predlžovanie platnosti rozhodnutí bude zverejňované už v štádiu, kedy bude o predĺženie požiadané.

5. Ohľadne uplatňovania stavebného zákona prijmem aj iné právne informácie, odlišné od tradične zaužívanej praxe stavebného úradu. Nebudem sa riadiť právnymi radami z jediného zdroja.

6. V rámci šetrenia nákladov považujem za postačujúce mať jedného zástupcu starostu, uvážim potrebu mať hovorcu, uprednostním, aby tento bol zamestnancom aj s inou náplňou práce.

7. Skvalitním prácu miestneho úradu na základe konkurzov na miesta vedúcich pracovníkov. Vyhnem sa politickým nomináciám, kritériami bude predovšetkým odbornosť a schopnosť niesť zodpovednosť za rozhodnutia.

8. Nebudem podporovať začatie realizácie žiadneho projektu, ak nebude preukázateľne zabezpečené jeho financovanie.

9. Nebudem podporovať začatie výstavby električky, kým nebude zabezpečené financovanie celej trasy výstavby minimálne jej polovice. Spôsob realizácie nechám ešte prediskutovať odborníkmi aj verejnosťou. Uvedomujem si, že prípadná realizácia trasy len po TPD prináša riziko mnohoročného alebo trvalého provizória so závažnými dôsledkami pre Petržalčanov, ktorých väčšina by bola pri ceste do mesta nútená prestupovať.

10. Som si vedomý/á hodnoty aj dostupnosti okolia Chorvátskeho ramena pre oddych a rekreáciu obyvateľov. Ohľadne využitia tohto územia zvolám verejné zhromaždenie a budem rešpektovať vôľu obyvateľov. A to aj v prípade, že uprednostnia budovanie parku pri ramene pred premenou jestvujúceho lesoparku Draždiak na park.

11. Aktívne budem riešiť problémy údržby terás bytových domov.

12. Pomôžem pri riešení problémov ohľadne pozemkov na Lúkach, ktoré sa dostali do vlastníctva developerskej firmy.

Pridať komentár

You can add a comment by filling out the form below. Plain text formatting. Web and email addresses are transformed into clickable links.

Enter the word
« Máj 2022 »
Máj
PoUtStŠtPiaSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Podporte petíciu proti spaľovni v Petržalke!

1354 signatures so far

Latest signatures

  • Katarína Bartová Foltínová, Bratislava,
  • Jana Pivovarníková, Bratislava,
  • Michaela Maskalíková, Bratislava,
See all signatures

Petícia proti zámeru spaľovne v Petržalke

Petícia Artmédia

748 signatures so far

Latest signatures

  • Katarina Veselska, Bzovicka 26
  • Barbora Mihelová, Nám. Hraničiarov 5
  • Pavol Procházka, Mamateyova 12
  • Adriena Richterová, Ružinovská 40
  • Peter Holúbek, Topoľčianska 7
See all signatures

Petition the bad guys to stop doing bad things! By adding your name to our list, you'll be joining the growing chorus of good guys saying 'Enough's enough!'